Pierwsza na rynku karta wielowalutowa dla firm od Banku Pekao

Bank Pekao, jako pierwszy bank w Polsce, wprowadził do oferty dla mikro i małych firm wielowalutową kartę debetową MasterCard. Karta automatycznie rozlicza transakcje z odpowiedniego rachunku walutowego firmy. Jest to kolejny produkt Banku Pekao, który pozwala obniżyć koszty związane z działalnością przedsiębiorstwa na rynkach zagranicznych.

Karta wielowalutowa Banku Pekao to unikatowe na rynku rozwiązanie dla mikro i małych firm, których właściciele, bądź pracownicy często podróżują służbowo za granicę i realizują transakcje w różnych walutach. Jest to uniwersalna karta debetowa, z której można korzystać zarówno w Polsce jak i za granicą. Karta wydawana jest do rachunku w PLN jak i do 4 rachunków walutowych tj. EUR, USD, CHF i GBP. Dzięki temu, że transakcje wykonywane kartą są automatycznie księgowane na odpowiednim rachunku walutowym, klient przed wyjazdem i wykonaniem transakcji w walucie obcej nie musi pamiętać o uprzednim połączeniu karty z odpowiednim rachunkiem walutowym w serwisie internetowym, czy też dzwonić w tej sprawie na infolinię Banku. Jeśli przedsiębiorca zapłaci przy pomocy karty w krajach strefy euro, zostanie obciążony rachunek prowadzony w euro, natomiast, jeśli transakcję wykona w Wielkiej Brytanii, to rachunek prowadzony w funtach  brytyjskich.

Firma nie ponosi kosztów przewalutowania transakcji dokonanych kartą w walutach obcych, w przypadku posiadania środków na rachunku walutowym w walucie płatności. Jeśli firma nie będzie posiadała środków na rachunku w walucie danego kraju lub w kraju, do którego podróżuje pracownik obowiązuje inna waluta niż EUR, USD, CHF i GBP, to transakcja zostanie rozliczona w ramach środków dostępnych na rachunku prowadzonym w PLN.

Nową kartę wielowalutową przygotowaliśmy z myślą o mikro i małych firmach oraz przedsiębiorcach indywidualnych, którzy realizują transakcje w różnych walutach i często wyjeżdżają za granicę. Liczymy, że karta spodoba się zarówno nowym, jak i obecnym klientom, wśród których ok. 15% stanowią drobni eksporterzy i importerzy. Dzięki karcie, przedsiębiorca zapłaci za granicą z rachunku prowadzonego w danej walucie, nie ponosząc przy tym kosztów przewalutowania. Karta wielowalutowa, jak i inne rozwiązania dla przedsiębiorców aktywnych w obrocie zagranicznym – Pakiet Mój Biznes Walutowy, czy wymiana walut po preferencyjnych kursach – pozwalają obniżać koszty związane z działalnością przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych – mówi Emanuele Cacciatore, Dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego w Banku Pekao.

Debetowa karta wielowalutowa MasterCard Business wydawana jest bezpłatnie zarówno nowym, jak i obecnym klientom Banku Pekao z segmentu mikro i małych przedsiębiorstw. Bank nie pobiera miesięcznej opłaty za kartę w przypadku aktywnego korzystania z niej. Wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 1000 zł miesięcznie. W przeciwnym wypadku opłata miesięczna wynosi 8 zł.

Do rachunku firmowego, może zostać wydana dowolna ilość kart wielowalutowych. Karty mogą zostać podpięte do rachunków w różnych konfiguracjach – karta wielowalutowa, którą płaci właściciel, może zostać podpięta do wszystkich rachunków walutowych firmy, a karta wydana pracownikowi, przykładowo, tylko do rachunku złotowego i rachunku w euro.

Dzięki karcie, klient nie płaci prowizji za wypłaty z ok. 20 tys. bankomatów Grupy Unicredit za granicą m.in. w Chorwacji, Niemczech, Włoszech, Turcji, Czechach czy Słowacji, a także sieci 1,8 tys. bankomatów Banku Pekao w kraju.

Karta stanowi doskonałe uzupełnienie pakietu Mój Biznes Walutowy, który jest dedykowany firmom i przedsiębiorcom aktywnym w obrocie zagranicznym. Zaletą tego pakietu są najtańsze w ofercie Banku przelewy zagraniczne dla firm – 4,99 zł. w systemie Sepa oraz dostęp do preferencyjnych kursów walutowych. W ramach pakietu przedsiębiorca może bezpłatnie korzystać aż z 4 rachunków walutowych. Pakiet ten jest bezpłatny jeżeli wolumen wymiany walut dokonany przez przedsiębiorcę w Banku Pekao wyniesie w ciągu miesiąca min. 50 tys. zł. W innym wypadku opłata wynosi 79 zł.

Dodatkowo, dla wszystkich przedsiębiorców Bank Pekao ma w ofercie usługę wymiany walut dostępną w serwisie internetowym PekaoBiznes24/Pekao24 dla firm. Dzięki tej usłudze, klient może przeprowadzić cały proces wymiany za pośrednictwem komputera, telefonu lub tabletu z dostępem do Internetu i wymienić odpowiednią kwotę po preferencyjnym kursie. Usługa wymiany walut zapewnia firmie oszczędność środków i czasu.

źródło: Bank Pekao