Pierwsze Wirtualne Targi Pracy #PKOBankTalentów w Metaverse

  • PKO Bank Polski, jako pierwszy w kraju i jeden z pierwszych na świecie, organizuje wirtualne targi pracy w Metaverse.
  • Wydarzenie odbędzie się 30 maja w Wirtualnej PKO Rotundzie na platformie Decentraland.
  • Uczestnicy targów będą mogli dowiedzieć się jak funkcjonuje bank, zapoznać się z ofertami pracy oraz staży, zaaplikować i umówić spotkanie z rekruterem.

PKO Bank Polski 30 maja zorganizuje wirtualne targi pracy w Metaverse. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z pierwszych na świecie. Targi dedykowane są zarówno osobom dopiero wchodzącym na rynek pracy, jak i bardziej doświadczonym specjalistom z obszarów IT, Data Science, Big Data, Sprzedaż, Obsługa Klienta, UX, Ryzyko, czy Operacje. Uczestnicy będą mogli m.in. dowiedzieć się jak funkcjonuje bank i zaaplikować na wybrane stanowisko. Najbardziej aktywni użytkownicy będą mieli szansę umówić się na indywidualną rozmowę z bankowymi rekruterami.

– Kiedy w 2022 roku uruchamialiśmy naszą pierwszą placówkę w Metaverse, zapowiadaliśmy że jednym z kolejnych kroków będzie wykorzystanie jej na potrzeby onboardingu pracowników. Pół roku od tego wydarzenia, zapowiedzi wchodzą w etap realizacji. Zapraszam na pierwsze w Polsce i jedne z pierwszych na świecie, wirtualne targi pracy w Metaverse. Cały czas uczymy się światów wirtualnych i systematycznie budujemy know-how w tym zakresie. W przyszłości będziemy chcieli wykorzystać tę wiedzę i doświadczenie do budowania relacji z najmłodszymi klientami banku. Przygotowujemy się również do przyśpieszenia rozwoju w Metaverse – powiedziała Katarzyna Dziwulska, Dyrektor Zarządzająca Pionem Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim.

Wirtualne Targi Pracy #PKOBankTalentów – przyjdź i zaaplikuj

Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, uczestnicy Wirtualnych Targów Pracy #PKOBankTalentów, niezależnie od miejsca w którym fizycznie się znajdują, będą mogli spotkać się w przestrzeni wirtualnej i zobaczyć jak funkcjonuje bank. Będą mogli wziąć udział w prezentacjach bankowych ekspertów dotyczących sztucznej inteligencji, robotyzacji, analizy danych, IT, czy HR oraz porozmawiać z pracownikami z różnych obszarów banku i przekonać się, jak wygląda praca w dużej, nowoczesnej organizacji.

– W PKO Banku Polskim stale poszukujemy nowych form kontaktu z kandydatami. Tym razem, sięgamy po możliwości świata Metaverse. Specjalnie na tę okazję, nasza Wirtualna PKO Rotunda na platformie Decentraland przeobrazi się w atrakcyjną przestrzeń eventową. Wirtualne Targi Pracy #PKOBankTalentów umożliwiają nam wyjście naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy chcą mieć wybór na co poświęcają swój czas. Przygotowaliśmy dla nich szereg aktywności takich jak prezentacje na żywo, podcasty biznesowe, wideo wizytówki, porady rekrutacyjne, a także konkretne oferty pracy i staży. Robimy to po raz pierwszy, więc bardzo ciekawi nas jak nasza propozycja zostanie przyjęta – powiedziała Katarzyna Motelska, Dyrektor Formacji Doświadczeń Pracownika w PKO Banku Polskim.

Na uczestników targów czekają także wskazówki i porady dotyczące budowania ścieżki kariery w oparciu o kompetencje przyszłości oraz dowiedzą się jak napisać dobre CV, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej oraz jak zrobić dobre pierwsze wrażenie. Osoby zainteresowane pracą lub stażem w PKO Banku Polskim będą mogły zapoznać się z aktualnymi ofertami. Będą miały także możliwość pozostawienia swojego CV i zaaplikowania na wybrane stanowiska. Najbardziej aktywni uczestnicy będą mieli okazję do umówienia się na indywidualną rozmowę z rekruterem w dogodnym dla nich terminie.
Wirtualne Targi Pracy #PKOBankTalentów rozpoczną się 30 maja o godz. 10:00 w Wirtualnej PKO Rotundzie na platformie Decentraland. Wejście do bankowej przestrzeni wirtualnej jest intuicyjne i łatwe, wystarczy do tego laptop oraz dostęp do Internetu. Szczegółowe wskazówki dostępne są w serwisie metaverse.pkobp.pl na stronie #PKOBankTalentów – Wirtualne Targi Pracy .

Praca, która realnie kształtuje bankowość w Polsce

PKO Bank Polski jest liderem technologicznym krajowego sektora bankowego i jednym z największych pracodawców w Polsce. Realizuje wiele projektów technologicznych, m.in. w obszarach takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, data mining, cloud computing, czy blockchain. Dzięki nowoczesnemu podejściu do kwestii pracowniczych i wdrażanym rozwiązaniom w zakresie rekrutacji, onboradingu, etyki czy digital HR, każdego roku wygrywa w prestiżowych rankingach oceniających firmy pod kątem środowiska pracy. Bank oferuje stabilne zatrudnienie, bogaty pakiet benefitów, a także ofertę rozwojową i wspieranie pracowniczych pasji. Praca w organizacji oznacza możliwość wzięcia udziału w ambitnych projektach, które realnie kształtują bankowość w Polsce.

Wirtualna PKO Rotunda – cyfrowe laboratorium w Metaverse

PKO Bank Polski od 2022 roku jest obecny w Metaverse na platformie Decentraland, gdzie jako pierwszy bank w Polsce uruchomił swoją wirtualną placówkę – cyfrową kopię warszawskiej PKO Rotundy. Oddział pełni rolę cyfrowego laboratorium służącego rozwojowi narzędzi dedykowanych obszarowi Metaverse. Bank testuje za jego pośrednictwem różne formy budowania zaangażowania użytkowników oraz buduje know-how w zakresie obecności w metaświatach.
W ostatnim czasie wirtualna PKO Rotunda została wyposażona m.in. w moduł streamingu, który łączy świat wirtualny z rzeczywistym i umożliwia udział z poziomu platformy Decentraland w wydarzeniach transmitowanych online. W kwietniu odbył się pierwszy streaming Konferencji Future Crunch 2023, podczas którego osoby mogły uczestniczyć w evencie w wirtualnej PKO Rotundzie. Kolejnym krokiem jest stworzenie w pełni wirtualnego wydarzenia, jakim są Wirtualne Targi Pracy #PKOBankTalentów.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski