PKO Bank Polski nagrodzony w konkursie „Lider 2022” za otwarcie placówki w Metaverse

  • Kapituła konkursu „Lider 2022” zorganizowanego przez Gazetę Bankową doceniła otwarcie przez PKO Bank Polski placówki w Metaverse i przyznała mu nagrodę za zajęcie III miejsca.
  • W konkursie wyróżnione zostały również działania banku w zakresie robotyzacji.

PKO Bank Polski podczas Gali „TechnoBiznes 2023” został nagrodzony w konkursie „Lider 2022” organizowanym przez Gazetę Bankową za otwarcie placówki w Metaverse oraz wyróżniony za rozwiązania w zakresie robotyzacji wspierające procesy związane z ustawowymi wakacjami kredytowymi. Kapituła konkursu, która oceniła 40 zgłoszonych przez banki rozwiązań technologicznych i doceniła innowacyjność wdrożeń PKO Banku Polskiego.

– PKO Bank Polski stawia pionierskie kroki w Metaverse i przeciera szlaki dla pozostałych instytucji finansowych. Mamy świetnie zgrany zespół złożony z najlepszych w swoich dziedzinach ekspertów, przy którego wsparciu w najbliższych kwartałach będziemy konsekwentnie zwiększali naszą obecność w metaświatach i gromadzili kolejne cenne doświadczenia. Wykorzystamy je do budowania kolejnych przewag konkurencyjnych PKO Banku Polskiego i wzmacniania pozycji lidera metabankowości

– powiedział Artur Kurcweil, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Technologii.

– Rozwój w Metaverse doskonale wpisuje się w strategię PKO Banku Polskiego , która odpowiada także na przyszłe wyzwania. Uważamy, że Metaverse ma potencjał, aby stać się ważnym kanałem komunikacji z osobami z najmłodszych pokoleń. Obserwujemy rosnącą grupę młodych osób, które spędzają czas w świecie wirtualnym i chcemy z wyprzedzeniem przygotować się do zaspokajania ich potrzeb w przyszłości. Działania w tym obszarze wymagają zwinności i determinacji w przecieraniu nowych szlaków, na co bank jest bardzo dobrze przygotowany

– mówi Katarzyna Dziwulska, Dyrektor Zarządzająca Pionem Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim.

Pierwszy oddział polskiego banku w Metaverse, pierwsze wirtualne targi pracy

PKO Bank Polski od 2022 roku jest obecny na platformie Decentraland, gdzie jako pierwszy bank w Polsce uruchomił swoją wirtualną placówkę – cyfrową kopię warszawskiej PKO Rotundy. Oddział pełni rolę cyfrowego laboratorium służącego rozwojowi narzędzi dedykowanych obszarowi Metaverse. Bank testuje za jego pośrednictwem różne formy zaangażowania użytkowników oraz buduje know-how w zakresie obecności w świecie wirtualnym. W maju 2023 roku PKO Bank Polski zorganizował w swojej placówce na platformie Decentraland w pełni wirtualne targi pracy, które odwiedziło kilkuset uczestników. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w kraju i jedno z pierwszych na świecie.

PKO Bank Polski przyśpieszy rozwój w Metaverse

Bank chce systematycznie zwiększać swoją obecność w Metaverse. Przygotowuje się do stworzenia atrakcyjnych przestrzeni na platformach gamingowych takich jak Fortnite czy Roblox oraz chce rozwijać aktywność na platformach klasy Metaverse takich jak Decentraland i The Sandbox. Chce także zbudować kolejne modele VR swoich oddziałów. Bank poszukuje aktualnie firm, które posiadają odpowiednie doświadczenie technologiczne i podejmą współpracę w zakresie tworzenia i utrzymania wirtualnych przestrzeni oraz projektowania rozgrywek na platformach gamingowych i klasy Metaverse.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski