PKO Bank Polski Partnerem Strategicznym Enea Bydgoszcz Triathlon

Od 8 do 9 lipca odbędą się zawody Enea Bydgoszcz Triathlon. Będzie to już dziewiąta edycja największej imprezy triathlonowej w Polsce. Na starcie stanie 4,5 tys. zawodników. Uczestnicy triathlonu będą mogli włączyć się w akcję charytatywną dla 6 – letniego Natanka. PKO Bank Polski jest Partnerem Strategicznym zawodów. 

– Zapraszam do kibicowania podczas Enea Bydgoszcz Triathlon. To niezwykle widowiskowe, ale i wymagające zawody, łączące biegi, jazdę na rowerze i pływanie. W szczególności zachęcam do odwiedzenia specjalnego miasteczka lekkoatletycznego i strefy kibica, przygotowanych przez PKO Bank Polski, a także włączenia się w akcję charytatywną dla małego Natana, który wymaga rehabilitacji – powiedział Tomasz Cemel, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

Będzie to już dziewiąta edycja Enea Bydgoszcz Triathlon. Na starcie stanie ok. 4,5 tys. zawodników. To jedno z największych wydarzeń multisportowych na świecie i największa impreza triathlonowa w Polsce.

Zawody odbędą się na czterech dystansach: Super Sprint (240 m pływania, 19 km jazdy rowerem i 4,25 km biegu); 1/8 (475 m pływania, 19 km jazdy rowerem i 5,5 km biegu); 1/4 (950 m pływania, 38 km jazdy rowerem i 10,8 km biegu) i 1/2 (1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem, 22 km biegu).

Oprócz zawodów indywidualnych na Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się również rywalizacja sztafet. Dzieci i młodzież z roczników 2007 – 2023 rywalizować będą w biegach na dystansach od 150 do 1500 m.

Zawodnicy Enea Bydgoszcz Triathlon będą mogli włączyć w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc w zbiórce funduszy na leczenie 6-letniego Natanka. Chłopiec jako 4 – miesięczne niemowlę doznał urazu głowy, który spowodował wiele powikłań zdrowotnych m.in. encefalopatię pourazową, padaczkę i niepełnosprawność. Wymaga specjalnej rehabilitacji. Natan jest podopiecznym Fundacji Siepomaga.

Zawodnicy, którzy chcą przyłączyć się do akcji charytatywnej powinni zgłosić się do stoiska PKO Banku Polskiego, zlokalizowanego na terenie Biura Zawodów, zrobić sobie zdjęcie z identyfikatorem biegnę dla Natanka oraz umieścić je na swoim profilu w mediach społecznościowych, dodając hasztag #biegnędlanatanka. Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za zaangażowanie zawodników przekaże darowiznę na rzecz beneficjenta.

W 2023 r. odbyło się już 20 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się ponad 7,1 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu przekazanych zostało 220 tys. zł na leczenie 23 osób. Od początku istnienia programu zorganizowano 526 akcji biegnę dla…, dzięki którym wsparto 597 osób kwotą ponad 6,86 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 300 tys. biegaczy.

W sobotę podczas zawodów działać będzie specjalne miasteczko lekkoatletyczne PKO Banku Polskiego, gdzie będzie można spotkać m.in. ambasadorkę programu PKO Biegajmy razem utytułowaną lekkoatletkę Joannę Jóźwik. Na etapie biegowym kibice będą mogli wesprzeć zawodników dopingując w specjalnie przygotowanej strefie kibicowania PKO Banku Polskiego, zlokalizowanej przy Oddziale 2 w Bydgoszczy (róg ul. Mostowej i Starego Portu) .

Więcej o zaangażowaniu banku w promocję sportu można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/sport

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

www.twitter.com/biegajmy_razem

ŹRÓDŁOPKO Bank Polski