PKO Bank Polski podjął współpracę z Beyond.pl i finansuje największą w Polsce serwerownię

Beyond.pl oddaje do dyspozycji klientów największe w Polsce centrum przetwarzania danych o łącznej powierzchni ponad 12 000 mkw. Serwerownia jest odpowiedzią na rosnące potrzeby odbiorców biznesowych.

PKO Bank Polski dzięki bogatej ofercie, zindywidualizowanemu podejściu do potrzeb klientów oraz profesjonalizmowi obsługi jest wiodącym partnerem polskiej przedsiębiorczości, finansującym zarówno bieżącą działalność firm jak i ich przyszłe przedsięwzięcia. Koncentruje się na budowaniu trwałych i satysfakcjonujących dla obu stron relacji z klientami, także z tymi z branży IT.

W ostatnim czasie PKO Bank Polski rozpoczął współpracę z producentem gier – CI Games, firmą odpowiedzialną za tak rozpoznawalne na całym świecie produkcje sektora games entertainment jak “Sniper 3: Ghost Warrior” czy „Lords of the Fallen 2”. Współpraca Beyond.pl i PKO Banku Polskiego potwierdza, że wiodąca rynkowa instytucja finansowa angażuję się w przedsięwzięcia  rozwijające nowe technologie, innowację i bezpieczeństwo informatyczne.

Centrum Badań Technologii Informatycznych to druga lokalizacja firmy Beyond.pl i największy tego typu obiekt w Polsce. Pierwszy etap serwerowni przekroczy 6 300 mkw powierzchni a całość wyniesie ponad 12 000 mkw. Nieosiągalny do tej pory w regionie współczynnik PUE 1,1 zapewnia nowej inwestycji miano green data center, bowiem niższy współczynnik PUE (bliższy 1) oznacza wyższą efektywność energetyczną i bardziej optymalne zużycie energii.

Jak szacują przedstawiciele firmy Beyond.pl popyt na usługi data center rośnie w Polsce bardzo szybko,
w tempie 15-20 proc. rocznie. Powstanie inwestycji Centrum Badań to dowód na  olbrzymie zainteresowanie odbiorców biznesowych bezpiecznymi i innowacyjnymi ośrodkami przechowywania
i przetwarzania danych.

źródło: Beyond