PKO Bank Polski wybrany na kolejne cztery lata do obsługi transakcyjnej ZUS

PKO Bank Polski został wybrany w przetargu na prowadzenie skonsolidowanych rachunków Funduszy oraz rachunków ZUS, a także realizację wypłat masowych.

PKO Bank Polski będzie odpowiedzialny za prowadzenie i obsługę rachunków skonsolidowanych ZUS, Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz Funduszu Emerytur Pomostowych przez kolejne cztery lata.

– Kontynuacja rozpoczętej trzy lata temu współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych pozwala nam umocnić pozycję wiodącego partnera bankowego podmiotów sektora publicznego. W utrzymywaniu dobrych i długotrwałych relacji z klientami, jak również w pozyskiwaniu nowych, bardzo duże znaczenie ma nowoczesna i profesjonalna obsługa oraz szeroki wachlarz usług oferowanych przez nasz Bank. Wypracowujemy też rozwiązania dostosowane do indywidualnych wymagań poszczególnych instytucji – podkreśla Jakub Papierski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

PKO dzięki bogatej ofercie, nowoczesnym systemom transakcyjnym i rozliczeniowym, zindywidualizowanemu podejściu do potrzeb klientów oraz profesjonalnej obsłudze jest wiodącym partnerem największych firm i podmiotów sektora publicznego. Jest także liderem w zakresie usług dla klientów sektora samorządowego. Obecnie PKO obsługuje budżety województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego, a także wielu miast, w tym: Poznania, Wrocławia, Szczecina, Katowic, Rzeszowa, Zamościa, Grudziądza, Zielonej Góry, Płocka, Włocławka, Skierniewic, Piły i Ostrołęki. Udział Banku w finansowaniu samorządów kredytami wynosi 20%. Bank jest także liderem emisji obligacji komunalnych, a jego udział w tym rynku przekracza 40%.

Bank angażuje się też w realizację spektakularnych projektów inwestycyjnych. Przykładami mogą być m.in. finasowanie bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice, Terminal Kontenerowy w Gdańsku czy instalacja do opóźnionego koksowania ciężkich frakcji ropy naftowej w Rafinerii Gdańskiej. Oferta jest dostosowana do specyfiki działalności różnych podmiotów a PKO Bank Polski, proponując szereg nowatorskich rozwiązań, często wykracza poza rozwiązania standardowe dostępne na rynku. Tym samych wyróżnia się spośród innych instytucji finansowych.

W ostatnich latach PKO Bank Polsk uczestniczył w wielu projektach inwestycyjnych o niestandardowym charakterze, m.in. finansowaniu budowy jednej z największych hal widowiskowo-sportowych w Europie Arena Kraków, pierwszego w Polsce Afrykarium-Oceanarium we Wrocławiu, szybkiego tramwaju w Szczecinie czy nowoczesnej spalarni odpadów w Poznaniu.

źródło: PKO Bank Polski