PKO Bank Polski zaprasza na 3. PKO Białystok Półmaraton

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym 3. PKO Półmaratonu w Białymstoku. 17 maja będzie można pobiec nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także dołączyć do akcji „biegnę dla Jurka i Bartusia”. W zawodach wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

W trakcie imprezy będzie można pomóc chorym chłopcom z Białegostoku. 8-miesięczny Bartuś urodził się bez kości strzałkowej i z krótszą nóżką. Rodzice zbierają środki na jego operację, potem chłopca czeka jeszcze długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Bartek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” i Fundacji ,,Dziękuję, że Jesteś” w Białymstoku. Natomiast roczny Jurek choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Aby zapewnić jak najlepsze funkcjonowanie chłopcu, niezbędny jest zakup specjalistycznego sprzętu oraz rehabilitacja. Jurek jest także podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Zaangażowanie uczestników białostockiego półmaratonu zostanie przeliczone na pomoc finansową, którą przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Aby dołączyć do akcji, wystarczy pobiec z kartą „biegnę dla Jurka i Bartusia”. Kartki będą do odebrania 17 maja od godz. 8.00 na stoisku PKO Banku Polskiego, obok biura zawodów.

– PKO Bank Polski wspiera białostocki półmaraton od pierwszej edycji. W tym roku został jego sponsorem tytularnym. Warto pobiec razem z nami w Białymstoku. Zachęcam do udziału w biegu, w akcji charytatywnej „biegnę dla Jurka i Bartusia” oraz do kibicowania uczestnikom – mówi Wojciech Tarasiuk, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Białymstoku.

PKO Bank Polski realizuje program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, jak PKO Cracovia Maraton, PKO Silesia Marathon czy Warszawska Triada Biegowa. Podczas sponsorowanych wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Kartki z napisem „biegnę dla…” można odbierać przed każdym biegiem we wskazanym wcześniej miejscu. Od 2013 r. Bank zorganizował 105 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ponad 28 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja przekazała beneficjentom ponad 1,5 mln zł. Tylko w 2014 r. 19,2 tys. osób wzięło udział w charytatywnych akcjach „biegnę dla…“. Zawodnicy łącznie przemierzyli ponad 405 tys. km, co równa się ponad 10 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika i razem wybiegali 840 tys. zł. W 2015 r. Fundacja PKO Banku Polskiego mogła wypłacić już 250 tys. zł. dotacji dla osób potrzebujących wsparcia.

3. PKO Półmaraton Białystok wystartuje w niedzielę, 17 maja o godz. 10.00. Start znajduje się przy Pałacu Branickich, a meta przy Ratuszu. Imprezie będzie towarzyszył Bieg na 5 km oraz bieg dla dzieci Mały Biegacz (na 100, 500 i 800 metrów). W zeszłym roku półmaraton ukończyło 938 zawodników.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

źródło:PKO BP