PlusBank wprowadza usługę 3D-Secure

Od 09.01.2018 r. Klienci PlusBanku mogą korzystać z usługi 3D-Secure, która zapewnia dodatkowe zabezpieczenie płatności kartą w internecie.

Karty płatnicze wydane przez PLUS BANK S.A. dla Klientów indywidualnych i firmowych mają od 09.01.2018 r. włączoną usługę 3D-Secure, co oznacza, że dokonując transakcji kartami płatniczymi w sklepach internetowych, które udostępniają usługę 3D-Secure Klient może zostać poproszony o przeprowadzenie dodatkowego potwierdzenia dokonywanej transakcji. Do Klienta zostaje wysyłany kod w formie wiadomości SMS pod numer telefonu komórkowego zarejestrowanego w Banku. Tylko podanie otrzymanego jednorazowego Kodu 3D-Secure umożliwi przeprowadzenie i zakończenie transakcji.

Podczas płatności Klient powinien:  podać dane karty tj. numer karty, datę jej ważności, CVV2 lub CVC2 – trzycyfrowy numer znajdujący się na odwrocie karty,  wprowadzić Kod 3D-Secure, który Klient otrzyma na numer telefonu komórkowego zarejestrowanego w Banku.

– Płatności internetowe są coraz powszechniejsze, a ich wzrost rok do roku wyniósł ponad 30%, dlatego warto wprowadzać rozwiązania, które podnoszą poziom bezpieczeństwa. Poprzez wprowadzenie usługi 3D-Secure udostępniamy naszym Klientom dodatkowe bezpłatne narzędzie podnoszące poziom bezpieczeństwa dokonywanych przez Klientów transakcji w internecie. – mówi Paweł Reichelt, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w PlusBanku.

3D-Secure to rozwiązanie zapewniające dodatkowe zabezpieczenie płatności kartami w sklepach internetowych udostępniających usługę. Jeśli dany sklep nie wdrożył usługi 3D-Secure płatność zostanie przeprowadzona standardowo bez usługi 3D-Secure.

Istotne jest, aby Klient posiadał aktualny numer telefonu komórkowego w Banku, na który będą wysyłane jednorazowe Kody 3D-Secure w celu dodatkowej autoryzacji transakcji.

Usługa 3D-Secure jest bezpłatna i obejmuje wszystkie typy kart płatniczych wydawanych przez PlusBank.

ŹRÓDŁOPlus Bank