Rekordowy rok mimo gospodarczych wyzwań w Millennium Leasing

56-procentowym wzrostem rok do roku może pochwalić się Millennium Leasing. Spółka opublikowała właśnie raport roczny za 2022 rok.

Ubiegły rok był dla Millennium Leasing, podobnie jak dla całej gospodarki, rokiem pełnym wyzwań. Wojna w Ukrainie nałożyła się na już wcześniej widoczne zagrożenia związane z rosnącą inflacją i w ślad za nią, rosnącymi stopami procentowymi. 2022 rok Millennium Leasing zakończył z wynikiem brutto na poziomie 54,2 mln zł. To oznacza 56-procentowy wzrost rok do roku. Spółce udało się uzyskać 4,6% udziału w rynku leasingu ogółem (ruchomości i nieruchomości). Uruchomiła 16 696 umów, przekazując w leasing przedmioty o wartości 3 543 mln PLN.

Dla naszej działalności kluczowe pozostawały trzy obszary: upraszczanie i zwiększenie efektywności operacyjnej, digitalizacja (już 87% naszych klientów korzysta z Elektronicznego Biura Obsługi Klienta) oraz finansowanie transformacji energetycznej polskich przedsiębiorstw. W programie MilleSun oferowaliśmy klientom już nie tylko leasing paneli i instalacji fotowoltaicznych, ale również pomp ciepła i magazynów energii. Przystąpiliśmy do rządowego programu Mój elektryk, w dalszym ciągu oferowaliśmy leasing zabezpieczony gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego. Wspieranie naszych obecnych klientów, starannie ukierunkowana akwizycja i zapewnianie satysfakcji z obsługi posprzedażowej przy wykorzystaniu najlepszych praktyk Grupy Millennium – pozostaną naszymi priorytetami. – mówi Marcin Balicki, Prezes Millennium Leasing.

W tym roku spółka może się też pochwalić znaczącym poszerzeniem oferty zielonego finansowania. W kwietniu 2023 r. uruchomiła leasing proekologicznych przedmiotów. Dzięki niemu firmy mogą sfinansować kompleksowo i na preferencyjnych warunkach aż 53 grupy zielonych aktywów, wśród nich szeroki wybór maszyn i urządzeń.

Millennium Leasing należy do grupy kapitałowej Banku Millennium. Jest jedną z najdłużej funkcjonujących firm leasingowych na polskim rynku. Działa już ponad 30 lat. Zajmuje się finansowaniem zakupu różnorodnych środków trwałych: samochodów osobowych i dostawczych, maszyn i urządzeń dla większości branż, środków transportu ciężkiego (w tym: drogowego, kolejowego, wodnego i powietrznego), a także nieruchomości. Do grona klientów spółki należą zarówno mikro przedsiębiorcy, jak i korporacje.

ŹRÓDŁOBank Millennium