Rządowy program Bezpieczny kredyt 2% w PKO Banku Polskim

  • Od 3 lipca będzie można składać wnioski o kredyt hipoteczny w ramach Rządowego programu Bezpieczny kredyt 2% w 516 oddziałach PKO Banku Polskiego.
  • Bank dodatkowo otworzy swoje placówki również w sobotę, 8 lipca, w godzinach 10-14.
  • Zgodnie z programem, raty kredytu przez 10 lat będą pomniejszane o dopłaty Rządowego Funduszu Mieszkaniowego.
  • O kredyt mogą wnioskować osoby, które nie miały dotąd mieszkania lub domu oraz nie ukończyły 45 r.ż.

Od 3 lipca klienci zainteresowani skorzystaniem z Rządowego programu Bezpieczny kredyt 2% mogą składać wnioski o kredyt hipoteczny w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego. Wnioski będzie można składać w 516 oddziałach prowadzących obsługę hipoteczną oraz 94 agencjach banku. Lista placówek obsługujących kredyty hipoteczne znajduje się na stronie banku https://www.pkobp.pl/poi/?clients=1,2,3. Dodatkowo oddziały będą obsługiwały klientów w sobotę, 8 lipca, w godzinach 10-14. Przez 10 lat raty kredytu będą pomniejszone o dopłaty z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Z rozwiązania mogą skorzystać osoby, które nie miały dotąd mieszkania lub domu oraz nie ukończyły 45 r.ż. – w przypadku pary warunek wieku musi spełniać jeden z kredytobiorców. Szczegóły oferty na stronie internetowej https://www.pkobp.pl/lp/kh/bezpieczny-kredyt

– Rządowy program Bezpieczny kredyt 2% jest dobrym rozwiązaniem dla osób planujących zakup pierwszej nieruchomości i wprowadzi realne zmiany w dostępności do kredytów hipotecznych. Od 3 lipca można składać wnioski w oddziałach PKO Banku Polskiego prowadzących obsługę hipoteczną. Jest ich łącznie 516 w całym kraju. Dodatkowo, wnioski będzie można składać w 94 agencjach banku. Spodziewamy się dużego zainteresowania i jesteśmy na to dobrze przygotowani. PKO Bank Polski od zawsze angażuje się w rozwiązania przygotowywane przez BGK, które ułatwiają młodym ludziom kupno pierwszego mieszkania. Braliśmy udział zarówno w programie Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych, a od 1 września ubiegłego roku w ofercie banku dostępny jest kredyt hipoteczny w ramach „Mieszkania bez wkładu własnego”. W przypadku pierwszego z nich osiągnęliśmy 28 procentowy udział w rynku. Szczególnie ważne jest dla nas angażowanie się w rozwiązania umożliwiające młodym ludziom realizację marzeń, a własne, pierwsze mieszkanie to dla rodzin najważniejszy cel gwarantujący stabilność i bezpieczeństwo – podkreśla Dariusz Szwed, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami Zarządu.

Klient zainteresowany kredytem może umówić się na wizytę w oddziale banku wygodnie przez formularz kontaktowy lub serwis internetowy iPKO. Może też od razu skierować swoje kroki do oddziału, który obsługuje kredyty hipoteczne – lista placówek znajduje się na stronie https://www.pkobp.pl/poi/?clients=1,2,3. Dodatkowo w sobotę, 8 lipca, wszystkie placówki PKO Banku Polskiego będą wyjątkowo otwarte w godzinach 10-14. Klienci będą mogli złożyć wniosek o kredyt w oddziałach prowadzących obsługę hipoteczną, a w pozostałych doradcy udzielą wszystkich informacji związanych z Rządowym programem Bezpieczny kredyt 2% i umówią na spotkanie we wskazanym przez klienta, najbliższym oddziale prowadzącym bankowość hipoteczną.
W ramach Rządowego programu Bezpieczny kredyt 2% dopłaty do rat będą realizowane przez pierwsze 120 pełnych rat kapitałowo – odsetkowych spłacanych zgodnie z harmonogramem. Od 3 lipca PKO Bank Polski udostępni produkt na atrakcyjnych warunkach, w ramach których klientom zostanie zaproponowany upust na oprocentowaniu w pierwszym 5-letnim okresie obowiązywania stałej stopy. Z oferty mogą skorzystać osoby przed 45. rokiem życia, które dotychczas nie miały mieszkania lub domu. Dopłatami zostaną objęte kredyty na maksymalnie 500 tys. zł dla singla lub 600 tys. zł dla małżeństwa oraz pary lub singla z dzieckiem. Kredyt można przeznaczyć m.in. na zakup mieszkania lub domu, budowę i wykończenie domu, a nawet zakup działki wraz z budową na niej domu.
Aby ubiegać się o preferencyjny kredyt klient potwierdza spełnienie warunków oświadczeniem, m.in.: że nie posiada prawa własności do mieszkania lub domu, nie przysługuje mu spółdzielcze prawo dot. lokalu mieszkalnego lub domu oraz w ciągu ostatnich 3 lat i na moment złożenia wniosku nie jest i nie był stroną umowy innego kredytu hipotecznego (przeznaczonego na zakup mieszkania lub domu) zawartej w ciągu ostatnich 3 lat. W przypadku złożenia nieprawdziwego oświadczenia klient może stracić dopłaty, podobnie jak w przypadku m.in. wynajęcia, sprzedaży nieruchomości lub niewprowadzenia się do domu lub mieszkania w ciągu dwóch lat od nabycia prawa własności lub zgłoszenia zakończenia budowy.
W okresie obowiązywania dopłat do rat, kredyt oprocentowany będzie wg stałej stopy procentowej, którą bank ustala na 5 lat. W przypadku tego programu nie obowiązuje limit ceny za 1m2. Maksymalna wysokość wkładu własnego nie może przekraczać 200 tys. zł, jednak jeżeli klient nie ma środków na wpłatę początkową może skorzystać z gwarancji BGK. Program potrwa do 2027 r. Szczegóły znajdują się na stronie: https://www.pkobp.pl/lp/kh/bezpieczny-kredyt
Rządowy program Bezpieczny kredyt 2% to nie pierwsze rozwiązanie ułatwiające zakup mieszkania młodym ludziom, w jakim bierze udział PKO Bank Polski. W ostatnich 20. latach zostały przeprowadzone dwa rządowe programy mieszkaniowe, których celem była pomoc w kupnie nieruchomości. Były to Program Rodzina na Swoim w latach 2007-2012 oraz Program Mieszkanie dla Młodych w latach 2014-2018, w których PKO Bank Polski osiągnął odpowiednio 28% i 22% udziału w rynku. Obydwa produkty były w ofercie PKO Banku Polskiego, a od 1 września 2022 r. dostępny jest kredyt mieszkaniowy udzielany na warunkach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”, który zakłada finansowanie kredytem hipotecznym do 100 proc. wydatków związanych z nabyciem lub budową nieruchomości. O kredyt mogą starać się osoby mające zdolność kredytową, ale nie posiadające wystarczających oszczędności na wkład własny. Więcej szczegółów na stronie internetowej: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/kredyty-hipoteczne/kredyt-mieszkaniowy-splata-rodzinna/
Rządowy program Bezpieczny kredyt 2% wesprze kampania marketingowa, w ramach której przez cały lipiec będzie prowadzona jest reklama outdoorowa i internetowa.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski