System płatności mobilnych BLIK „Projektem Roku 2015”

Podczas dziesiątej edycji Kongresu Gospodarki Elektronicznej system płatności mobilnych BLIK zdobył tytuł „Projektu Roku 2015”.

Kongres Gospodarki Elektronicznej, organizowany przez Związek Banków Polskich, to wydarzenie gromadzące przedstawicieli administracji publicznej, środowiska finansowego i naukowego oraz członków wielu organizacji gospodarczych, stowarzyszeń naukowo-technicznych i przedsiębiorstw prywatnych. Tegoroczna, dziesiąta edycja imprezy, odbyła się 18 czerwca w Warszawie. W jej trakcie przyznano nagrody instytucjom, których technologie rewolucjonizują nowoczesną gospodarkę elektroniczną w Polsce.

Kapituła kongresu nagrodziła system płatności mobilnych BLIK, obsługiwany przez Polski Standard Płatności, tytułem „Projekt Roku”. Jury doceniło innowacyjne rozwiązania, które zapewniają szybkie, wygodne i bezpieczne transakcje, realnie wpływając na przyszłość płatności mobilnych w Polsce. Smartfonami z zainstalowanymi aplikacjami bankowymi z BLIK można płacić już w ponad 50 tysiącach sklepów stacjonarnych i punktów usługowych oraz w tysiącach sklepów internetowych. Usługa pozwala również na wypłaty gotówki z bankomatów.

Przyznając nam tytuł „Projekt Roku” kapituła potwierdziła, że nasz produkt jest czymś wyjątkowym i zasługuje na uznanie. Jest to też bodziec do dalszych działań i ciągłego doskonalenia systemu – mówi Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności. BLIK dzięki uczestnikom systemu: bankom, agentom rozliczeniowym i akceptantom rozwija się bardzo dynamicznie – nie tylko pod względem liczby użytkowników i ilości transakcji, ale także funkcjonalności. Postaramy się także w kolejnych miesiącach udowadniać, że nagroda dla systemu była zasłużona – dodaje.

BLIK dostępny jest dla wszystkich klientów bankowości mobilnej Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO Banku Polskiego oraz Inteligo.

Więcej informacji na temat nowego systemu płatności mobilnych BLIK można znaleźć na specjalnej stronie www.blikmobile.pl oraz na stronie Polskiego Standardu Płatności – www.polskistandardplatnosci.pl.

źródło: Polski Standard Płatności