Te projekty zdobyły najwięcej głosów na realizację inicjatyw społecznych w ramach akcji Banku BNP Paribas

Nie trzy, a cztery zwycięskie projekty znalazły się na podium w konkursie na inicjatywy edukacyjne, finansowane przez Bank BNP Paribas. Fundacja Kosmos dla Dziewczynek, Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Fundacja Ocalenie oraz Fundacja Nasza Ziemia to właśnie ich projekty, uzyskały najwięcej głosów Internautów, a na ich realizację otrzymają od Banku po 50 000 zł.

Wśród zwycięskich projektów znalazła się inicjatywa Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, która skupi się na realizacji dziecięcych pasji i rozwijaniu ich talentów. – Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na projekt „Poznaj swoje moce” Fundacji Kosmos dla Dziewczynek. Kosmiczna społeczność kolejny raz pokazała, że potrafi zmieniać świat.  Dzięki temu grantowi przeprowadzimy warsztaty edukacyjne dla 750 dzieciaków, aby uczyły się poznawać i doceniać mocne strony swoje i innych. Gratulujemy pozostałym Fundacjom fantastycznego finiszu. Dziękujemy, że zajmujecie się tak ważnymi sprawami! – mówi Krystyna Wilk-Koncewicz z Fundacji Kosmos dla Dziewczynek.

Innym projektem, który zdobył wiele głosy wśród internautów był projekt Fundacji Ocalenie, która zamierza przeprowadzić cykl warsztatów wielokulturowych dla dzieci i młodzieży w szkołach w całej Polsce. – Do konkursu zgłosiliśmy “Kurs na zrozumienie” – warsztaty wielokulturowe, które chcemy realizować w polskich szkołach. Nasze zajęcia pobudzają empatię, wrażliwość i otwartość na inne kultury. Uważamy, że są ciekawym i dziś bardzo potrzebnym uzupełnieniem szkolnej edukacji. Cieszymy się, że tak wielu uczestników konkursu podziela nasze przekonania – dziękujemy za Wasze głosy! Zabieramy się do pracy i już niedługo ruszamy w Polskę z „Kursem na zrozumienie”. Dziękujemy Bankowi za zaproszenie do udziału w kampanii, a pozostałym organizacjom uczestniczącym w konkursie za życzliwe (i pełne emocji!) współzawodnictwo – mówi Kalina Czwarnóg, Członkini Zarządu Fundacji Ocalenie.­

Doceniając ogromne zaangażowanie osób głosujących oraz wszystkich Fundacji, ze względu na niewielką różnicę głosów między III a IV miejscem, Bank BNP Paribas zdecydował o przyznaniu dodatkowej nagrody właśnie dla Fundacji Nasza Ziemia.

Pozostałe organizacje, Fundacja Łąka oraz Fundacja Social Wolves otrzymają od Banku BNP Paribas dofinansowanie na realizację swoich inicjatyw po 20 000 zł każda, a nie po 5 000 zł, jak Bank informował wcześniej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromne zaangażowanie w nasz projekt.

ŹRÓDŁOBank BNP Paribas