Uzyskanie zgód regulacyjnych i finalizacja transakcji przejęcia Kantox przez BNP Paribas

BNP Paribas otrzymał wszystkie zgody regulacyjne wymagane do sfinalizowania transakcji nabycia Kantox, wiodącego fintechu, oferującego narzędzia do automatyzacji zarządzania ryzykiem walutowym.

Transakcja wpisuje się w przyjętą przez BNP Paribas strategię Growth, Technology & Sustainability 2025, która zakłada przyspieszenie wdrażania innowacji technologicznych, aby poprawiać doświadczenia Klientów, od małych i średnich przedsiębiorstw oraz spółek o średniej kapitalizacji po duże korporacje. Nabycie Kantox realizowane jest przy wsparciu zespołów Global Markets pionu Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej (CIB) BNP Paribas oraz centrów biznesowych pionu Bankowości dla Przedsiębiorstw, Klientów Indywidualnych i Usług.


Kantox jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do automatyzacji zarządzania ryzykiem walutowym. Rozwiązania Kantox umożliwiają spółkom automatyzację całości procesów związanych z obrotem walutowym, zmniejszenie ryzyka walutowego i wykorzystanie walut obcych w celu zwiększenia konkurencyjności. Od momentu powstania w 2011 r., firma Kantox zdobyła zaufanie klientów z ponad 75 krajów. Jej innowacyjne oprogramowanie obejmuje cały proces związany z obrotem walutowym – od dokładnej wyceny z wykorzystaniem kursu wymiany w czasie rzeczywistym po skuteczne zabezpieczanie przed ryzykiem walutowym i optymalizację zarządzania kapitałem. Siedziba spółki mieści się w Londynie, a jej spółka zależna Kantox European Union, SL ma siedzibę w Barcelonie. Oba podmioty działają na podstawie zezwoleń udzielonych przez odpowiednich regulatorów, tj. brytyjski Urząd ds. Nadzoru Finansowego (ang. Financial Conduct Authority) (nr rej. 580343) oraz Bank Hiszpanii (hisz. Banco de España) (nr rej. 6890). Więcej informacji można uzyskać na stronach internetowych www.kantox.com, @Kantox lub LinkedIn.

ŹRÓDŁOBNP Paribas Bank Polska