Zapraszamy na BNP Paribas Warsaw Open! To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć światową czołówkę kobiecego tenisa w Polsce. Bank BNP Paribas po raz trzeci tytularnym partnerem turnieju.

Rusza kolejna edycja największego kobiecego turnieju tenisowego w Polsce. BNP Paribas Warsaw Open odbędzie się od 24 do 30 lipca na warszawskich kortach Legii Tenis&Golf. W rywalizacji wezmą udział najlepsze tenisistki z całego świata, w tym między innymi Iga Świątek, Karolína Muchová, Marie Bouzkova, Shuai Zhang, Markéta Vondroušova czy Linda Noskova. To jedyne profesjonalne rozgrywki rangi WTA 250 w Polsce, które mają wpływ na międzynarodowy ranking zawodniczek. Bank BNP Paribas trzeci rok z rzędu jest partnerem tytularnym tego wydarzenia. Jak zawsze turniejom sponsorowanym przez Grupę BNP Paribas towarzyszy inicjatywa charytatywna. W tym roku pieniądze zbierane będą w ramach akcji ,,Każdy punkt się liczy” i trafią do fundacji ,,Widzimy inaczej”.

Grupa BNP Paribas od 50 lat aktywnie wspiera światowy tenis, sponsorując prestiżowe międzynarodowe wydarzenia, m.in. turniej wielkoszlemowy Roland Garros, Indian Wells Masters, Monte-Carlo Masters czy Open13Provence. Po raz trzeci Bank BNP Paribas jest sponsorem tytularnym największego kobiecego turnieju tenisowego w Polsce. Jego tegoroczna edycja nosi nazwę BNP Paribas Warsaw Open, co podkreśla wsparcie Warszawy, która w tym roku po raz pierwszy dołączyła do grona partnerów tytularnych imprezy i po raz drugi pełni rolę Miasta Gospodarza tego turnieju.

– BNP Paribas Warsaw Open to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego Polska staje się areną dla najlepszych zawodniczek. Turniej z każdym rokiem staje się co raz ważniejszym punktem na mapie światowych turniejów tenisowych dla kobiet. Cieszymy się, że możemy tworzyć unikalną na skalę kraju okazję do oglądania tenisa na światowym poziomie oraz zapewniać niezapomniane emocje. – mówi Małgorzata Wasiuk, dyrektora Departamentu Strategii i Aktywizacji Marki w Banku BNP Paribas.

Sportowe wyzwania i społeczne zaangażowanie

BNP Paribas Warsaw Open to nie tylko emocjonujące widowisko sportowe, ale także wydarzenie o istotnym znaczeniu społecznym. W ramach turnieju Bank BNP Paribas angażuje się w działania charytatywne. W ubiegłym roku, dzięki inicjatywie “Asy z serca”, bank przekazywał 100 złotych za każdy as serwisowy na rzecz fundacji “Po Drugie”, która pomaga młodym osobom, będącym w kryzysie bezdomności. W tegorocznej edycji, w ramach akcji “Każdy punkt się liczy”, bank przekaże 2 złote za każdy zdobyty punkt podczas turnieju głównego na rzecz fundacji “Widzimy inaczej”., która pomaga w grze w tenisa osobom niewidomym i słabowidzącym. Dzięki tym inicjatywom BNP Paribas Warsaw Open nie tylko promuje sportowe pasje i talent, ale także przyczynia się do pozytywnych zmian społecznych.

– Bank BNP Paribas, jest bankiem zaangażowanym społecznie, który pragnie uczynić tenis dostępnym dla wszystkich, także dla osób niewidomych i słabowidzących. Wierzymy w siłę sportu i jego pozytywny wpływ na formowanie charakteru oraz pokonywanie własnych ograniczeń. Niestety, brak odpowiedniego zaplecza, takiego jak sprzęt sportowy czy wsparcie trenerów, często stanowi barierę w rozwijaniu sportowych talentów. Dlatego oprócz naszego zaangażowania w największe turnieje, wspieramy inicjatywy upowszechniające ten sport. Chcemy by mogli cieszyć się nim wszyscy, bez względu na swoje fizyczne możliwości – dodała Małgorzata Wasiuk, dyrektora Departamentu Strategii i Aktywizacji Marki w Banku BNP Paribas.

Światowa czołówka tenisa na kortach Legii Tenis&Golf

Najlepsze tenisistki z całego świata będą rywalizować na kortach Legii Tenis&Golf od 24 do 30 lipca. Wyniki turnieju BNP Paribas Warsaw Open wpłyną na ranking „Race to the WTA Finals”, decydując o pozycji zawodniczek i ich udziale w międzynarodowych rozgrywkach mistrzyń. W tegorocznej edycji BNP Paribas Warsaw Open, oprócz liderki światowego rankingu Igi Światek, zagrają takie gwiazdy kobiecego tenisa jak Karolína Muchová, Marie Bouzkova, Shuai Zhang, Markéta Vondroušova czy Linda Noskova. Turniej wspiera także mniej doświadczone zawodniczki. Maja Chwalińska, która rok temu doszła do drugiej rundy Wimbledonu, otrzymała dziką kartę na udział w turnieju głównym, natomiast Weronika Ewald weźmie udział w eliminacjach.

Niezwykłe emocje na korcie i wyjątkowe atrakcje w Strefie Kibica

BNP Paribas Warsaw Open ma być świętem kobiecego tenisa nie tylko na korcie. Organizatorzy tegorocznej edycji przewidzieli wiele atrakcji. Fani tenisa będą mogli skorzystać w Strefie Kibica m.in. z licznych atrakcji zapewnionych przez partnerów imprezy, w tym specjalnej strefy dla dzieci, możliwości oglądania meczów na żywo na plenerowym ekranie. Do dyspozycji gości będzie również foodcourt z szeroką ofertą gastronomiczną.

Bilety na BNP Paribas Warsaw Open są dostępne w sprzedaży od czerwca br. Aby uzyskać więcej informacji na temat turnieju, cen biletów, programu rozgrywek i atrakcji towarzyszących, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: BNP Paribas Warsaw Open – WTA 250, 24-30 Lipca 2023, Turniej Tenisowy

ŹRÓDŁOBNP Paribas Bank Polska