Internet, który wyprzedza przyszłość. Orange wprowadził ofertę światłowodową do 8 Gb/s Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl

W Warszawie i Krakowie można już korzystać z ultraszybkiego Orange Światłowodu o prędkości aż do 8 Gb/s. To światłowód najnowszej generacji, spełniający potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Na start, w zasięgu znalazło się ponad 830 tys. gospodarstw domowych. Jeszcze w tym roku Orange planuje zaoferować Światłowód do 8 Gb/s w kolejnych miastach.  

– Ponad dziesięć lat temu Orange Polska rozpoczął światłowodową podróż, oferując pierwsze usługi w technologii FTTH. Dziś jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Z Orange Światłowodu korzysta już ponad 1,3 mln klientów i coraz więcej z nich wybiera wyższe opcje prędkości. Dziś robimy kolejny ogromny krok i sięgamy po najnowsze rozwiązania technologiczne dając klientom internet światłowodowy o prędkości do 8 Gb/s. To innowacyjne rozwiązanie odpowiada nie tylko na obecne potrzeby klientów, ale także na te, które dopiero się pojawią. Usługa ta oferuje jakość jakiej oczekują najbardziej wymagający użytkownicy. Nasza nowa propozycja otwiera pełnię możliwości dla prawdziwego domu przyszłości. Planujemy, że już do końca roku obejmiemy zasięgiem nowej oferty blisko 2 mln gospodarstw domowych – mówi Liudmila Climoc, prezeska Orange Polska.

Najszybszy, dostępny obecnie Orange Światłowód oparty jest o testowaną już wcześniej technologię XGS-PON, najnowszą generację technologii światłowodowej. Ultraszybkie łącze światłowodowe doskonale sprawdzi się przy korzystaniu z rozrywki w najwyższej jakości – streamingu video, gier online, wirtualnej rzeczywistości. To idealne rozwiązanie dla osób wykonujących wolne zawody związane z przesyłaniem dużych plików, czyli grafików, twórców gier video, profesjonalistów zajmujących się obróbką dźwięku.

Ultraszybki Orange Światłowód bez problemu poradzi sobie z zadaniami, takimi jak rendering filmów 4K, szybkie operacje zdalne na dużych bazach danych, transmisje strumieni z kamer o wysokiej rozdzielczości. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie z sieci intensywnie korzysta wielu użytkowników jednocześnie, na różnych urządzeniach. Dzięki Wi-Fi można podłączyć nawet 256 urządzeń!

Przepustowość, czyli maksimum możliwość technologii XGS-PON wynosi 10 Gb/s. Prędkość pobierania, jaką użytkownicy mogą realnie osiągnąć na swoim urządzeniu, to 8 Gb/s. Prędkość wysyłania danych jakie oferuje usługa, to maksymalnie 1 Gb/s.

Aby skorzystać z możliwości tak szybkiego łącza, niezbędny jest laptop lub komputer stacjonarny z portem 10 Gb/s.

Światłowód do 8 Gb/s obsługuje nowy modem Funbox 10 – z najnowszym standardem Wi-Fi 6E, gotowy już na pasmo 6 GHz. To przyjazne środowisku urządzenie, minimalistyczne w wyglądzie i proste w obsłudze. Posiada tryby eko, które pozwolą dostosować pracę do potrzeb użytkownika, tak by oszczędzać energię. Obudowa oraz opakowanie wykonane zostały w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Ultraszybki Orange Światłowód do 8 Gb/s jest obecnie dostępny dla nowych klientów – podpisujących umowy na 24 miesiące lub na czas nieokreślony. W opcji z rabatami, wraz z Funboxem 10, można z niego korzystać już od  200,01 zł miesięcznie. A przy zamówieniu przez stronę www klienci mogą skorzystać z dodatkowej promocji.

Orange dostarcza światłowód w technologii FTTH (Fiber To The Home – czyli bezpośrednio do mieszkania), która daje najwięcej możliwości i jest najbardziej efektywna. Szczegóły oferty Orange Światłowód do 8 Gb/s są dostępne są na stronie www.orange.pl/8. Oprócz najnowszej prędkości, w Orange można korzystać także z opcji do 300 Mb/s, do 600 Mb/s oraz do 1 Gb/s, a także Światłowodu Pro 2.0, oferującego prędkość do 2 Gb/s łącznie na wszystkich urządzeniach w domu.

ŹRÓDŁOOrange