Nowy władca w Samsung Smart TV

Co roku odbiorniki telewizyjne są ulepszane o nowe technologie poprawy obrazu i dźwięku, rozbudowie ulega także ich funkcjonalność. Telewizory Samsung Smart TV oferują bogaty wybór aplikacji VOD, gier, programów edukacyjnych i rozrywkowych, a teraz mogą służyć także jako zaawansowany budzik. Żeby okiełznać to bogactwo możliwości, potrzebny jest niekwestionowany władca Smart TV – nowy pilot Samsung Smart Control 2015.

Firma Samsung Electronics przygotowała dla swoich odbiorników telewizyjnych nowego pilota Smart Remote. Ma najbardziej przydatne możliwości znane z poprzednich jego wersji, wzbogacone o nowe funkcje.

Ergonomia i intuicyjne sterowanie

Najbardziej zauważalną zmianą w tegorocznym pilocie jest nowy, wydłużony kształt. Dzięki temu, poprawie uległa jego ergonomia. Sam pilot prezentuje się niezwykle elegancko. Wygodnie leży w każdej dłoni. Jego obsługa jest łatwa i intuicyjna. Na głównym panelu pilota znajduje się tylko kilka przycisków. Obsłużysz nimi wszystkie najważniejsze i najczęściej używane funkcje telewizora. Podobnie do klawiszy na urządzeniu wygląda teraz także wirtualny pilot ekranowy, który możesz wyświetlić na ekranie telewizora przyciskiem Menu/123.

Rozdzielenie wskaźnika Pointer i klawisza Enter

Przyciski, z których użytkownicy korzystają najczęściej, są w centralnej osi pilota. W górnej części znajduje się Pointer. Po wciśnięciu tego klawisza, możesz sterować kursorem na ekranie telewizora, ruszając pilotem Samsung Smart Control. W ten sposób, wybór licznych funkcji odbiorników Samsung Smart TV jest niezwykle intuicyjny. Gdy przesuwasz wskaźnik na ekranie, poruszasz się w menu telewizora. Dodatkowo, poniżej przycisku Pointer, w nowym pilocie znajdują się tradycyjne przyciski kierunkowe oraz klawisz Enter, którym zatwierdzasz wybór danej opcji. Przytrzymanie tego klawisza podczas oglądania telewizji wyświetla na ekranie Przewodnik, który dostarcza informacji o poszczególnych programach. Przycisk górnej strzałki pozwala „przypiąć” na stałe, w panelu Ostatnie w menu telewizora, te opcje, aplikacje, kanały czy źródła obrazu, z których korzystasz najczęściej.

Aplikacje w zasięgu dłoni

W środkowej części pilota znalazł się najważniejszy przycisk – sześciokątny Smart Hub. Uruchamia on interfejs o tej samej nazwie, który działa w oparciu o nowy system operacyjny firmy Samsung: Tizen. Jest szybszy i jeszcze bardziej intuicyjny niż telewizorach z 2014 roku. Smart Hub to błyskawiczny i łatwy dostęp do ulubionych treści i aplikacji Smart TV, które są zawsze pod ręką. Wśród dostępnych programów znajdziesz szereg aplikacji rozrywkowych, w tym m.in. gier i programów VoD (Video on Demand), także w jakości Full HD i 4K, czy znaną już aplikację Wiedeńskiej Opery Państwowej. Niezależnie od sytuacji i funkcji, z których chcemy skorzystać, pilot Samsung Smart Control 2015 umożliwia łatwe, szybkie i wygodne korzystanie z wszystkich możliwości nowych telewizorów Samsung Smart TV, oraz współpracujących z nimi urządzeń, jak Soundbary czy odtwarzacze Blu-Ray.

Materiały wideo

źródło: Samsung Electronics