Sieć 4G i specjalne strefy 5G na stadionie Legii.

Ericsson, PLAY i Legia Warszawa uruchamiają wspólny projekt.

Ericsson, PLAY i Legia Warszawa podpisały list intencyjny, na mocy którego stadion Legii stanie się jednym z najlepiej wyposażonych w infrastrukturę sieciową obiektów w Europie, a klienci PLAY będą mogli korzystać ze specjalnych stref z technologią 5G. Tym samym stadion Legii uzyska dostęp do technologii 3G i 4G, które będą wykorzystane przez  użytkowników wszystkich sieci komórkowych i będzie jednym z pierwszych obiektów sportowych wyposażonych w 5G.  Kompleksowe podejście do infrastruktury komórkowej na stadionie zapewni szybki przepływ danych i w efekcie umożliwi dostarczenie kibicom ekskluzywnych treści w najwyższej jakości.

P4 Sp. z o.o. („PLAY”), największa sieć komórkowa w Polsce podpisała list intencyjny z dostawcą infrastruktury telekomunikacyjnej Ericsson Sp. z o.o. („Ericsson”) oraz klubem piłkarskim Legia Warszawa S.A. („Legia”)  dotyczący budowy sieci 5G na Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym na co dzień występuje drużyna Legii Warszawa.

Stadion Legii Warszawa to kolejne miejsce, w którym PLAY umożliwi swoim abonentom korzystanie z sieci komórkowej najnowszej generacji. Na koniec czerwca operator komórkowy ogłosił, że w najbliższych tygodniach ruszają również testy konsumenckie sieci 5G w Toruniu.

– „To dla nas ważne, że wraz z naszym partnerem technologicznym firmą Ericsson będziemy w stanie zapewnić dostęp do korzyści wynikających z technologii 5G wszystkim uczestnikom biorącym udział w wydarzeniach na stadionie Legii w Warszawie. W kolejnej lokalizacji udowadniamy, że mamy najlepszą sieć w Polsce, odpowiadającą na potrzeby nawet tych najbardziej wymagających klientów” – powiedział Jean-Marc Harion, prezes zarządu PLAY.

Oprócz klientów PLAY z sieci 5G będą mogli korzystać wszyscy biorący udział w wydarzeniach na stadionie Legii, którzy podłączą swoje urządzenia mobilne do istniejącej już sieci bezprzewodowej wi-fi.

 – „Cieszymy się, że dzięki współpracy z PLAY i Ericsson oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, będziemy mogli znacząco polepszyć jakość dostępu do internetu i usług komunikacyjnych podczas meczów na naszym stadionie. To element transformacji cyfrowej, która umożliwi rozwój naszych usług okołomeczowych. Dzięki tym zmianom niedługo będziemy w stanie w trakcie meczu dostarczyć naszym kibicom unikalny kontent i wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu obsługi” – powiedział prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce, dodaje: – „To ogromna satysfakcja, że możemy współpracować z PLAY i klubem Legia Warszawa we  wdrożeniu  technologii związanej z modernizacją komunikacji na stadionie. Ericsson to lider wprowadzenia technologii 5G na całym świecie, a teraz to nowoczesne rozwiązanie udostępnimy znanym z gorącego dopingu kibicom Legii”.

Już dziś sieć 5G READY PLAY jest dostępna w 24% sieci, a do końca roku ten wskaźnik wzrośnie aż do 38%. Rozbudowa własnej sieci jest jednym z kluczowych filarów strategii spółki ogłoszonej pod koniec 2018 roku, a jednym z jej głównych założeń jest niezależna, najbardziej zaawansowana technologicznie sieć wśród operatorów komórkowych w Polsce.

Załączone zdjęcia – fot.  Jacek Prondzynski /Legia.com – od lewej: Martin Mellor – szef firmy Ericsson w Polsce, Jean Mark Harion prezes zarządu PLAY, Dariusz Mioduski prezes Legii Warszawa

ŹRÓDŁOPLAY