Smartfon LG z klapką – idealne połączenie tradycji i innowacji

Android Lollipop, najnowsze aplikacje oraz funkcje multimedialne smartfonów… zamknięte w najnowszym telefonie z klapką od LG.

 

Firma LG Electronics (LG) wprowadza na ogólnoświatowy rynek swoją najnowszą hybrydę zaprojektowaną z myślą o użytkownikach, którzy tęsknią za telefonami z klapką. Pierwszy tego typu smartfon w portfolio firmy, LG Gentle był dostępny tylko na rynku koreańskim, jednak tym razem postanowiono poszerzyć ofertę i wprowadzić nowe rozwiązanie także w innych krajach. Dzięki temu jeszcze w  tym miesiącu zupełnie nowy smartfon LG Wine Smart zadebiutuje m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Kazachstanie, Japonii, Wielkiej Brytanii, a także w Polsce.

Smartfon Wine Smart łączy dobrze znaną, rozkładaną konstrukcję telefonu z rozwiązaniami typowymi dla smartfonów: wygodnym ekranem dotykowym, szybką transmisją danych oraz bogactwem aplikacji. Pierwszy model smartfona Wine Smart, wprowadzony na rynek koreański w ubiegłym roku, spotkał się z sympatią konsumentów. Zdobyta w ten sposób wiedza na temat ich potrzeb pozwoliła firmie LG na udoskonalenie najnowszego modelu smartfona z klapką np. o bardziej zaawansowane funkcje multimedialne. Dzięki temu dotychczasowi użytkownicy zarówno smartfonów jak i tradycyjnych telefonów z klapką będą mogli bez problemu rozpocząć korzystanie LG Wine Smart.

Nowy smartfon LG Wine jest wyposażony w system operacyjny Android Lollipop 5.1.1, dzięki czemu płynnie działają na nim także najnowsze aplikacje. Z myślą o entuzjastach telefonów z klapką, firma LG wyposażyła smartfon Wine Smart w dużą klawiaturę 3×4 pozwalającą na łatwe i precyzyjne wpisywanie numerów. Oprócz klawiszy numerycznych umieszczono na niej także przyciski skrótów umożliwiające natychmiastowy dostęp do najczęściej używanych funkcji, takich jak połączenia telefoniczne, książka adresowa, wiadomości tekstowe czy aparat fotograficzny. W urządzeniu zastosowano 3,2-calowy wyświetlacz HVGA, na którym prezentowane są duże ikony rozmieszczone w układzie 3×3. Wine Smart wyposażono także w opracowaną przez LG funkcję Safety Care. Jej działanie pozwala w określonych sytuacjach szybko wysyłać do wybranych osób wiadomość z prośbą o pomoc oraz informacją o bieżącej lokalizacji użytkownika.

„Projektując LG Wine Smart chcieliśmy stworzyć Smartfon dla konsumentów, którzy tęsknią za telefonami z klapką,“ powiedział Juno Cho, prezes oraz dyrektor generalny działu Mobile Communications firmy LG Electronics. „Konsumenci nie powinni tracić korzyści, jakie niesie rewolucja zapoczątkowana przez smartfony, tylko dlatego, że są przywiązani do określonej konstrukcji telefonu. Dzięki LG Wine Smart, entuzjaści telefonów z klapką nie muszą rezygnować z najnowszych rozwiązań technicznych“.

Informacje o cenach oraz dostępności u operatorów będą podawane lokalnie wraz z rozpoczęciem sprzedaży.

Podstawowe dane techniczne:

 • Procesor: 1.1GHz Quad-Core
 • Wyświetlacz: 3.2-inch HVGA (480 x 320)
 • Pamięć: 4GB ROM / 1GB RAM / MicroSD
 • Aparat: Tylny 3MP / Przedni VGA
 • Pojemność baterii: 1,700mAh (wyjmowana)
 • System operacyjny: Android 5.1.1 Lollipop
 • Wymiary: 117.7 x 58.7 x 16.6mm
 • Waga: 143g
 • Zakresy częstotliwości: 4G LTE / HSPA+ 42Mbps (3G)
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.1 / USB 2.0
 • Dostępne kolory: Czerwony / Niebieski

źródło: LG Electronics