Zaplanuj podróż bez wychodzenia z domu

Internet stał się dla wielbicieli wypraw doskonałym źródłem pomysłów i ułatwień. Gdziekolwiek jesteśmy, możemy online kupić bilet, zarezerwować hotel czy wynająć przewodnika, a także obliczyć koszty wyjazdu. Planowanie podróży ułatwiają portale turystyczne.

Polacy coraz chętniej samodzielnie planują swoje wycieczki. Dlatego na popularności zyskują portale turystyczne, pomagające w poszukiwaniach i pozwalające zaoszczędzić cenny czas. „Bez wychodzenia z domu wyszukamy i zarezerwujemy środek transportu, miejsce noclegowe, wynajmiemy lokalnego przewodnika, a nawet sprawdzimy, w których miejscach, niemal w każdym zakątku świata, zjemy tanio” – mówi serwisowi infoWire.pl Ewa Kowalak z portalu Wyprawy Online.

Umożliwianie obliczenia kosztów wycieczki (między innymi wypożyczenia pojazdów, zakupu paliwa, biletów czy wynajęcia przewodnika) to jedna z najważniejszych zalet portalów turystycznych. Niektóre z nich pozwalają na prowadzenie dziennika swojej podróży. Informacje w nim zawarte mogą pomóc innym użytkownikom w obmyśleniu własnych wyjazdów.

Portale turystyczne kierowane są do tych, którzy nie boją się wyzwań i chcą samodzielnie zaplanować wyprawę. „Wszystko zależy od inwencji podróżnika. Zadaniem portalu jest uprzyjemnić planowanie, podpowiedzieć i co najważniejsze, skrócić czas poszukiwań” – podkreśla rozmówczyni.

źródło: InfoWire