1200 kg jabłek dla amatorów dwóch kółek

Od 16 maja do 21 czerwca w 12 polskich miastach odbyły się  wyścigi rowerkowe dla najmłodszych. MetLife Tour – Kocham rowerek zgromadził łącznie 5000 małych cyklistów. Impreza rowerkowa cieszyła się największą popularnością wśród 3- i 4-latków.

Wyścigi rowerkowe „MetLife Tour – Kocham Rowerek” to impreza plenerowa w formie rodzinnego pikniku, która odbyła się w Opolu, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Kielcach, Zielonej Górze, Lublinie, Katowicach, Krakowie, Toruniu i Gdyni. Łącznie we wszystkich miastach imprezę odwiedziło 15 000 uczestników.

MetLife jako sponsor tytularny imprezy zadbał o bezpieczeństwo i rozrywkę najmłodszych uczestników. Każde dziecko otrzymało od firmy opaski oraz naklejki odblaskowe, a także plasterki ze Snoopym przydatne w razie drobnych urazów.

W namiocie MetLife odbywały się różne konkursy i animacje dla dzieci z udziałem  ambasadora marki MetLife – Snoopy-ego. W ramach promocji zdrowego stylu życia, rozdawaliśmy uczestnikom wyścigów jabłka –  łącznie 1200 kg owoców.  – mówi Izabela Ptaszyńska, Dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji w MetLife – Troska o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci to jedna z wartości, jakimi kierujemy się w codziennej działalności, czego dowodem jest nasz produkt – Bezpieczne Dziecko – czyli kompleksowe ubezpieczenie dla dzieci stworzone wspólnie z rodzicami. – dodaje Izabela Ptaszyńska.

Amatorzy rowerków poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy podczas kursu prowadzonego przez ratownika medycznego. W specjalnym miasteczku rowerowym, policja uczyła najmłodszych zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dzieci dowiedziały się o konieczności stosowania kamizelek odblaskowych i kasków ochronnych podczas jazdy na rowerze.

 Źródło: MetLife