Aegon po raz kolejny wsparł przedsiębiorczych seniorów

Zakończyła się kolejna edycja programu społecznego Silver Starters, którego patronem jest Aegon.

Silver Starters to program szkoleniowo-rozwojowy, którego polska edycja organizowana jest wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. W ramach programu osoby w wieku 50+ uczą się podstaw przedsiębiorczości. Uczestnicy, biorąc udział w ośmiu modułach szkoleniowych i korzystając z indywidualnego coachingu prowadzonego przez ekspertów, dowiadują się jak założyć własny biznes. Pod okiem mentorów przygotowują też biznesplan, który ma im to ułatwić. W ubiegłym roku projekt został wyróżniony w konkursie Społeczny Wymiar Biznesu i znalazł się wśród najlepszych inicjatyw CSR firm finansowych.

Tegoroczna edycja, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, odbyła się w większości w formie zdalnej. Uczestnicy zdobywali wiedzę dzięki platformie e-learningowej, a z trenerami i mentorami spotykali się za pomocą narzędzi do połączeń wideo. W trakcie projektu grupa 30 uczestników wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń przygotowywała swoje pomysły na działalność biznesową. W finale za najlepszy jurorzy zgodnie uznali pomysł na biznes związany z adaptacją mieszkań na potrzeby osób starszych. Doceniono zarówno potencjał samego projektu jak i ciekawy sposób zaprezentowania go przez autorkę.

Badania pokazują, że aktywność seniorów zwiększa się systematycznie. Zgodnie z ideą smart-ageing aktywność w drugiej połowie życia, dbałość o relacje międzyludzkie, nabywanie nowych umiejętności i przyswajanie nowej wiedzy są równie ważne co dbanie o kondycję czy zabezpieczenie finansowe. Prowadzenie własnej działalności pozwala połączyć te elementy – mówi Marcin Pawelec, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Aegon Polska. – Jak zgodnie przyznali uczestnicy, najważniejszą nagrodą był sam udział w programie, który pozwolił im nie tylko poszerzyć wiedzę, ale i zyskać inspirację do dalszej aktywności. Bo w końcu – zgodnie z hasłem programu – na własny biznes nigdy nie jest za późno.

ŹRÓDŁOAEGON