Aviva nabyła udziały w Expanderze. Zmiany w zarządzie i kontynuacja strategii

3 lipca br., po uzyskaniu zgody UOKiK, została sfinalizowana transakcja nabycia 100% udziałów Expander Advisors przez Avivę. Mając na uwadze sukcesy spółki, rada nadzorcza powierzyła stery Expandera dotychczasowemu prezesowi, Andrzejowi Oślizło. Pozycję rynkową firmy wzmacniać będą także dwaj wiceprezesi: Adrian Jarosz oraz Bartosz Niewiadomski. Nie zmienia się marka Expander i model działalności jako niezależnego doradcy finansowego.

Nowa rada nadzorcza Expander Advisors, pod przewodnictwem Adama Uszpolewicza, prezesa grupy Aviva w Polsce, podjęła decyzję o powierzeniu sterów firmy dotychczasowemu prezesowi, Andrzejowi Oślizło.

Stawiamy na dalszy rozwój Expandera pod obecną marką, która jest synonimem niezależnego doradztwa finansowego i wysokich standardów obsługi klienta. Jestem przekonany, że zarząd kierowany nadal przez Andrzeja Oślizło, przy wsparciu Avivy jako nowego inwestora, będzie z jeszcze większym rozmachem realizował strategię, której celem jest uzyskanie pozycji lidera w branży doradczej – mówi Adam Uszpolewicz.

Szef Expandera pełni swoją funkcję od 2012 roku. Przeprowadził restrukturyzację spółki, która w roku 2014 osiągnęła rekordowe wyniki w sprzedaży. Od roku 2012 pełni także funkcję prezesa Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).

Do zarządu Expander Advisors dołączył Adrian Jarosz, wiceprezes Avivy ds. rozwoju, odpowiedzialny za Centrum Finansów Aviva. Pracę na stanowisku wiceprezesa zarządu kontynuuje Bartosz Niewiadomski, który z sukcesem prowadzi działania marketingowe Expander Advisors od 2010 roku.

W związku z zakończeniem pełnienia funkcji przez wiceprezes Annę Kochańską, przewodniczący rady nadzorczej, Adam Uszpolewicz, podziękował jej za dotychczasowy wkład w rozwój firmy. Anna Kochańska będzie doradcą zarządu w zakresie integracji sieci sprzedaży.

– Pozyskując silnego partnera jakim jest Aviva, przyspieszamy osiągnięcie naszego celu – pozycji nr 1 w branży. Uzyskujemy zarówno silne wsparcie merytoryczne w zakresie rozwijania atrakcyjnej oferty ubezpieczeniowo-inwestycyjnej dla naszych klientów, jak i dostęp do know-how spółek z grupy. W obliczu zmian legislacyjnych stojących przed naszą branżą, wsparcie nowego inwestora daje nam unikalną przewagę konkurencyjną  – mówi Andrzej Oślizło, Prezes Expander Advisors.

źródło: Expander