Brokerzy docenili ERGO Hestię: „Fair Play” za najwyższy standard ochrony i partnerskie podejście do klientów

ERGO Hestia już po raz ósmy została doceniona przez brokerów ubezpieczeniowych za współpracę w obszarze ubezpieczeń majątkowych. Tegoroczna nagroda Fair Play to wynik oceny głosowania środowiska brokerów.

Brokerzy przyznają nagrody tym towarzystwom ubezpieczeń, które w biznesie przestrzegają zasad fair-play i traktują swoich klientów jak partnerów w biznesie. W badaniu wyrażają swoją opinię na temat współpracy z ubezpieczycielami w zakresie jakości i dostosowania oferty do rynku, serwisu sprzedażowego a także likwidacji szkód. Badanie przeprowadziła firma A.T. Kearney.

Tytuł „Fair Play” przyznawany jest od 2000 r. w dwóch kategoriach: towarzystwo majątkowe oraz towarzystwo życiowe.

Statuetkę z rąk Prezesa Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych Łukasza Zonia, odebrał Adam Roman, członek zarządu ERGO Hestii. „Odbieramy tę nagrodę nie po raz pierwszy, ale cieszy nas ona jak zawsze – jak za pierwszym razem; rok temu odbierając tę nagrodę obiecaliśmy działać zgodnie z zasadą fair-play i takimi chcemy pozostać. W tym roku jesteśmy również air-play – zapraszamy na pokazy technik gaśniczych w hestyjnym pawilonie i powietrzną fotorelację z Kongresu na naszej stronie internetowej.

Tegoroczny XVIII już Kongres Brokerów odbywał się pod hasłem „Konkurencja i konkurencyjność na rynku ubezpieczeniowym” zgromadził kilkuset ekspertów branży finansowej oraz przedstawicieli 14 towarzystw ubezpieczeń.

„Czy zarządzasz swoim ryzykiem ubezpieczeniowym?” „Czy wiesz jak działają urządzenia zabezpieczające?” to pytania przewodnie spotkań ekspertów Hestii Loss Control z przedstawicielami środowiska brokerskiego. Były one ważnym elementem drugiego dnia Kongresu w pawilonie ERGO Hestii, w którym przeprowadzane były różnego rodzaju doświadczenia z zakresu kontrolowania ryzyka ogniowego. Dzięki współpracy z firmami zabezpieczającymi, Grupie ERGO Hestia udało się zgromadzić w jednym miejscu większość urządzeń demonstracyjnych z krajowego rynku zabezpieczeń przeciwpożarowych. Zwiedzający mogli na własne oczy zobaczyć jak działają czujki, tryskacze, systemy gaśnicze iskier lub na mgłę wodną. Dla najodważniejszych niewątpliwą atrakcją była możliwość przebywania w komorze gaszenia gazem obojętnym, w której wskutek podawania środka gaśniczego, spadała zawartość tlenu do poziomu 12%. Uruchamianie wybranych urządzeń i własnoręczne gaszenie symulowanych pożarów stanowiły uzupełnienie laboratorium wiedzy przygotowanego przez inżynierów Hestii Loss Control. Fotorelacja dostępna tutaj.

Podczas Kongresu Brokera uczestnicy mogli także zapoznać się z najnowszym numerem jedynego na rynku profesjonalnego czasopisma dot. underwritingu, oceny ryzyka, bezpieczeństwa informacji i likwidacji szkód – Risk Focus, w którym eksperci Grupy Ergo Hestia dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Przypomnijmy, że majątkowa ERGO Hestia po raz pierwszy otrzymała nagrodę “Fair Play” w 2003 roku, a później – w 2006, 2007, 2009, 2012, 2013 i 2014 roku.

źródło: Ergohestia