Comarch wdrożył kompleksowe rozwiązanie na życie w Swiss Life Luxembourg

Comarch wdrożył kompleksowe rozwiązanie na życie w luksemburskim oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego Swiss Life. Głównym celem było osiągnięcie wzrostu konkurencyjności biznesowej i rentowności ubezpieczyciela przy jednoczesnej redukcji ryzyka operacyjnego oraz ryzyka braku zgodności z przepisami.

Poszukiwaliśmy rozwiązania skutecznie przybliżającego nas do naszych klientów. Kluczowe jest dla nas to, by mogli oni bez przeszkód zarządzać swoimi umowami oraz by ich pracownicy byli stale na bieżąco co do swoich polis i mogli samodzielnie zarządzać swoimi inwestycjami. Ponadto, potrzebowaliśmy rozwiązania usprawniającego wewnętrzne procesy, zwiększającego wydajność i wspierającego przyszły wzrost. Firma Comarch zaoferowała system odpowiadający naszym potrzebom od A do Z – mówi Theo Iaponas, szef działu klientów korporacyjnych w Swiss Life Luxembourg.

To system obejmujący wszystkie procesy związane z ubezpieczeniami na życie i ubezpieczeniami emerytalnymi, w tym te dotyczące nowego biznesu, zarządzania umowami i obsługą szkód, a także zarządzania klientami i ubezpieczonymi.  Obsługuje wszystkie rodzaje umów, np. ze zdefiniowaną składką czy świadczeniem, różne mechanizmy inwestycyjne w tym ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, a także rozmaite metody wypłat jak świadczenia dożywotnie czy wypłaty w transzach. Dodatkowo, jego zaletą jest portal samoobsługowy dla wszystkich uczestników ubezpieczenia grupowego na życie umożliwiający im administrowanie jego zakresem oraz poczynionymi w jego ramach inwestycjami bez konieczności kontaktowania się z centrum obsługi klienta ubezpieczyciela.

Dzięki wdrożeniu rozwiązania Comarch wszystkie procesy ubezpieczeniowe na życie w Swiss Life są w pełni obsługiwane wewnątrz jednego systemu. Jakość doświadczenia użytkownika oraz obsługa klienta zostały przy tym znacznie ulepszone dzięki portalowi Comarch Insurance Client Essentials dedykowanemu działom HR firm ubezpieczających grupowo swoich pracowników, administratorom umów, jak i poszczególnym ubezpieczonym – podkreśla Tomasz Jędroszkowiak, kierownik projektu w Comarch.

Jesteśmy zadowoleni z rezultatów projektu – nasi klienci bez przeszkód administrują wszystkimi umowami ubezpieczeniowymi i emerytalnymi, a ich pracownicy są na bieżąco i mogą  samodzielnie zarządzać swoimi  polisami i inwestycjami. Ponadto, Swiss Life ma lepszy wgląd w swój biznes emerytalny, większa kontrolę nad nim i więcej możliwości, aby go rozwijać – podsumowuje Madeleine Simmler Weiss, kierownik projektu Business and Head Client & Partner Services w Swiss Life.

————
Grupa Swiss Life jest jednym z wiodących europejskich dostawców kompleksowych rozwiązań w zakresie ubezpieczeń na życie, emerytur i inwestycji. Jako lider luksemburskiego rynku grupowych ubezpieczeń na życie, Swiss Life oferuje lokalnym i międzynarodowych firmom zarówno rozwiązania dla obsługi lokalnych ryzyk i emerytur zakładowych, jak i świadczeń pracowniczych dla ekspatriantów i pracowników mobilnych. Jako lider w dziedzinie transgranicznych ubezpieczeń na życie dla osób o wysokich dochodach, Swiss Life oferuje wysokiej klasy ochronę ubezpieczeniową na życie połączoną z zarządzaniem aktywami, w Luksemburgu, Liechtensteinie i Singapurze.

————
Firma Comarch, założona w 1993 r. w Krakowie, szczyci się statusem jednego z wiodących producentów oprogramowania w Europie. Zatrudnia ponad 5 tys. pracowników na całym świecie i ma na koncie przeszło 3 tys. projektów zrealizowanych dla największych globalnych marek. Czerpiąc z 20-letniego doświadczenia w branży, wchodzący w skład Grupy Kapitałowej Comarch sektor Finanse, Bankowość, Ubezpieczenia specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań w zakresie oprogramowania i systemów informatycznych dla cenionych instytucji finansowych: ubezpieczycieli, banków, funduszy emerytalnych i inwestycyjnych, domów maklerskich czy spółek zarządzania aktywami. Nasze kompetencje zyskały uznanie na arenie międzynarodowej przynosząc nam bogate portfolio klientów z ponad 30 krajów. Na liście tych klientów znajdują się UniCredit, Société Générale, BNP Paribas, Swiss Life, Ergo, Oney, Allianz oraz wielu innych.

źródło: Informacja prasowa