ERGO Hestia najlepszym pracodawcą wśród ubezpieczycieli

Sopocka firma została wyróżniona w dwóch niezależnych rankingach stworzonych przez redakcje Forbes i Wprost. W obydwu ERGO Hestia zajęła 1 miejsce w gronie polskich ubezpieczycieli i może się pochwalić wysokim wynikiem wśród wszystkich pracodawców.

To kolejne wyróżnienia w tym roku. W styczniu ERGO Hestia trzeci rok z rzędu uzyskała prestiżowy certyfikat Top Employers Polska. Teraz to wyróżnienie potwierdziły niezależne rankingi medialne.

– To pokazuje, że kierunek, który obraliśmy, jest słuszny – komentuje Małgorzata Sztabińska, Dyrektorka Departamentu HR Grupy ERGO Hestia. – Ostatnie lata na całym świecie były pełne niepokoju i poczucia niestabilności. Przez to rola pracodawców, a co za tym idzie – działów HR, uległa dużej zmianie. Stanęliśmy przed zadaniem zapewnienia poczucia bezpieczeństwa naszym pracownikom. Dlatego wdrożyliśmy liczne programy well-beingowe: m.in. spotkania z psychologami czy zajęcia z ekspertami w zakresie działań dla dobrego samopoczucia. Dodatkowo duży nacisk kładziemy na wsparcie pracowników w godzeniu życia zawodowego z prywatnym, np. poprzez wspieranie rodziców, którzy korzystają u nas z możliwości elastycznej pracy hybrydowej. Kluczowa jest również rozległa mapa programów rozwojowych dla pracowników ERGO Hestii, dzięki którym nie tylko udoskonalają dotychczasowe umiejętności, ale też zdobywają nowe kompetencje – dodaje Małgorzata Sztabińska.

RANKING FORBES I STATISTA

W rankingu Poland’s Best Employers 2024, sporządzonym według autorskiej metody firmy Statista i Forbesa, ERGO Hestia zajęła 1 miejsce wśród ubezpieczycieli zachowując wyraźną przewagę nad pozostałymi firmami z tej branży. W pełnym zestawieniu, w którym wzięto pod uwagę 300 firm, sopocka spółka uplasowała się na 46 miejscu.

– Tak wysoka pozycja niezwykle cieszy – podkreśla Małgorzata Sztabińska. – Zwłaszcza, że firma badawcza o ocenę pracodawców poprosiła samych pracowników, którzy wypowiedzieli się w anonimowej ankiecie. To właśnie głos pracowników jest najważniejszy i najlepiej oddaje rzeczywistość codziennej pracy – dodaje.

Podstawą przyznania wyróżnienia były następujące kryteria oceny: Rekomendacja bezpośrednia, czyli gotowość pracowników do polecania swojego pracodawcy oraz rekomendacja pośrednia, czyli gotowość pracowników do polecenia innych pracodawców z danej branży, w której aktualnie są oni zatrudnieni. Ponadto respondenci ocenili swoich pracodawców w kwestiach takich jak m.in. wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej.

NAJLEPSI PRACODAWCY WEDŁUG WPROST

Najlepszych pracodawców, po raz piąty, wybrał także Wprost. Tygodnik docenia przede wszystkim te firmy, które gwarantują stabilne zatrudnienie, nie zwalniają pracowników, nie obniżają pensji, nie zatrudniają na „śmieciówkach’ i nie przeprowadzają zwolnień grupowych. W tym rankingu ERGO Hestia także uplasowała się na 1 miejscu wśród wszystkich ubezpieczycieli oraz na 10 pozycji w pełnym zestawieniu.

ŹRÓDŁOErgo Hestia