Kompleksowe ubezpieczenie wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w PZU

PZU rozpoczął sprzedaż nowego, kompleksowego ubezpieczenia wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz towarzystw budownictwa społecznego – PZU Dla Wspólnot i Spółdzielni

Nasza oferta to rozwiązanie dla tych, którzy zarządzają nieruchomościami, reprezentują spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty albo TBS-y i chcą zadbać zarówno o bezpieczeństwo nieruchomości, jak i swoje. Mamy już doświadczenie w ubezpieczaniu  tego typu podmiotów – teraz rozwijamy naszą ochronę i mamy do zaoferowania bardziej kompleksowe rozwiązanie. Co więcej, to ubezpieczenie można  skomponować i dopasować do potrzeb każdej spółdzielni czy wspólnoty – mówi Paweł Ochmański, dyrektor Biura Produktów Detalicznych i MSP w PZU.

Jedno rozwiązanie na wiele problemów. Ubezpieczenie od wszystkich ryzyk pozwala nie martwić się tym, co może stać się z budynkiem i urządzeniami zainstalowanymi w nieruchomości i na należącej do niej posesji. Ubezpieczenie budynków to ochrona m.in. od: ognia, od powodzi, pękania mrozowego i zalania – także przez topniejący śnieg.

Wspólnoty i Spółdzielnie mogą chronić w PZU cały swój majątek – od murów, poprzez windy, aż po rośliny. Zakres ubezpieczenia jest elastyczny – można go konfigurować i dopasować do potrzeb konkretnej wspólnoty czy spółdzielni, a dzięki temu zoptymalizować koszty i płacić tylko za to, co jest potrzebne.

PZU Dla Wspólnot i Spółdzielni to ubezpieczenie nie tylko od wielu różnych zdarzeń losowych, kradzieży czy dewastacji, ale również odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC pokryje koszty wypłaty osobom trzecim lub firmom odszkodowania za szkody powstałe w związku z prowadzoną działalnością.

Oferta obejmuje także usługi assistance, z których można korzystać, gdy potrzebna będzie pomoc np. ślusarza, elektryka, murarza, czy specjalisty od urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych.

Ważnym ryzykiem dla którego również warto wykupić ochronę ubezpieczeniową w ramach pakietu są konsekwencje naruszenia przepisów dotyczących prywatności, m.in. RODO i ustawy o ochronie danych osobowych. Ubezpieczenie zapewnia szybką pomoc ekspertów w sytuacji kryzysowej i pokrywa koszty naprawy, kar administracyjnych oraz wypłaca odszkodowanie osobom poszkodowanym.

W ramach ubezpieczenia dla Wspólnot i Spółdzielni ochroną można objąć odpowiedzialność władz spółdzielni (D&O) oraz zarządów wspólnot mieszkaniowych za skutki podjęcia błędnych decyzji.

Nowa oferta PZU Dla Wspólnot i Spółdzielni to bezpieczeństwo w każdym wymiarze. Do wyboru jest aż 18 klauzul dodatkowych, a zawarcie ubezpieczenia jest szybkie i proste – jedne OWU i jedna polisa, bez względu na konfigurację ochrony.

ŹRÓDŁOPZU