Nowość TU Europa : ubezpieczenie Koszty Rezygnacji dostępne online

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa wprowadziło do sprzedaży online ubezpieczenie Koszty Rezygnacji. Umożliwia ono zwrot 100 proc. kosztów wycieczki, noclegu i biletu lotniczego bądź autokarowego, gdy turysta nie może z nich skorzystać. Wyróżnikiem oferty jest bardzo prosty sposób zakupu i wyjątkowo szeroki katalog przyczyn rezygnacji.

Wakacje zaplanowane, wycieczka wykupiona, a nas lub nasze dzieci zaskakuje nagła choroba. Albo wypoczywamy na za granicą i niespodziewanie dostajemy telefon, że ktoś z bliskich trafił do szpitala. Bez odpowiedniej polisy organizator wyjazdu nie zwróci nam wszystkich kosztów, jakie ponieśliśmy w związku z wycieczką. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji zapewnia odzyskanie 100 proc. zapłaconej ceny wycieczki, noclegu lub biletu podróżnego, gdy nie ma możliwości ich zrealizowania. Katalog przyczyn objętych ubezpieczeniem jest bardzo rozbudowany i obejmuje m.in. nagłą chorobę, nieszczęśliwy wypadek, śmierć bliskiej osoby, utratę pracy, nieotrzymanie wizy na czas, wyznaczenie pobytu w sanatorium w terminie wyjazdu, kradzież auta osoby ubezpieczonej lub współuczestnika podróży, jak również inne, możliwe do udokumentowania, powody. Jako osoby bliskie rozumiany jest nie tylko współmałżonek i dzieci, ale również np. teściowie oraz wnuki.

Ubezpieczenie jest dostępne w opcjach:

  • rezygnacja z imprezy turystycznej,
  • rezygnacja lub przerwanie uczestnictwa w imprezie turystycznej,
  • anulowanie biletu,
  • anulowanie noclegu.

– Analizujemy zmieniający się rynek ubezpieczeń podróżnych pod kątem zapotrzebowania klientów na nowe rozwiązania, zapewniające sprofilowaną ochronę. Potrzeby turystów dynamicznie się zmieniają, dlatego na podstawie obserwacji rynku proponujemy klientom aż trzy warianty ubezpieczenia Koszty Rezygnacji: podstawowy oraz Plus i Max. Dwa ostatnie dodatkowo rozszerzają katalog możliwych przyczyn rezygnacji, umożliwiając przy tym zwrot stu procent poniesionych kosztów – mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes TU Europa.

Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji było dotąd sprzedawane w biurach podróży współpracujących z TU Europa. Teraz firma poszerzyła kanały dystrybucji o sprzedaż online. Polisę można kupić w 3 prostych krokach na stronie www.tueuropa.pl. Po wyborze najlepszej dla siebie opcji i wypełnieniu prostego formularza turysta zostaje przekierowany do systemu płatności elektronicznych, który pozwala od razu zapłacić za ubezpieczenie. Następnie klient otrzymuje polisę na wskazany przez siebie adres mailowy, dodatkowo dostaje sms-em numer polisy potrzebny do zgłoszenia szkody.

źródło: TU Europa