Ponad 300 biegów pod ochroną Europy

Grupa Europa nawiązała współpracę z firmą Datasport, dzięki której jej ubezpieczenia sportowe trafią nawet do 200 tys. fanów biegania. 

Biegi w Polsce to nie tylko przyciągające tysiące osób zawody w największych miastach. To także setki mniejszych, lokalnych imprez, organizowanych przez miłośników biegania. Startujący w nich zawodnicy znajdą się pod ochroną ubezpieczeniową Grupy Europa. Będzie to możliwe dzięki partnerstwu, które ubezpieczyciel nawiązał z firmą Datasport – integratorem wspierającym organizatorów imprez sportowych. Od kwietnia w jego ofercie są dostępne ubezpieczenia biegowe Grupy Europa.

Datasport to dostawca kompleksowych usług wsparcia organizacji imprez sportowych. Zapewnia m.in. internetowy system zapisów wraz z płatnościami on-line, elektroniczny pomiar czasu czy prowadzenie biura zawodów z obsługą techniczną. W ubiegłym roku firma wsparła organizację 329 zawodów biegowych, w których wzięło udział ponad 170 tysięcy zawodników. Plany na ten rok to 380 imprez, w których wystartuje nawet 200 tys. osób.

Z myślą o ich bezpieczeństwie przygotowaliśmy ubezpieczenie biegowe, które zapewni im ochronę w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia lub kontuzji. Ubezpieczenie można w sprawny sposób dokupić podczas rejestracji on-line na wybrane zawody biegowe w systemie Datasport

– mówi Daniel Głębocki z Grupy Europa.

Klienci mają do wyboru dwa pakiety ubezpieczeniowe. Pierwszy zapewnia im ochronę na wypadek nieszczęśliwego wypadku, kontuzji lub innego pechowego zdarzenia. Zakres ochrony można dopasować do potrzeb – suma ubezpieczenia wynosi od 10 do 100 tysięcy złotych. Drugi pakiet jest rozszerzony o ubezpieczenie kosztów rezygnacji ze startu. Ta oferta jest przeznaczona dla osób, które rejestrują się na zawody z większym wyprzedzeniem i chcą mieć pewność, że w przypadku choroby lub kontuzji nie stracą pieniędzy wydanych na opłatę startową.

Partnerem przedsięwzięcia jest firma Ubezpieczenia dla aktywnych, która pełni rolę agenta ubezpieczeniowego Europy.

Ubezpieczenia sportowe, w tym ochrona dla miłośników biegania, to jeden z kierunków rozwoju Grupy Europa. Od września 2018 roku na stronie internetowej ubezpieczyciela dostępne są dwa rodzaje polis sportowych: przeznaczone dla osób, które rozpoczynają przygodę z bieganiem ubezpieczenie Run&Fun oraz NNW Sport dla już startujących w zawodach. W listopadzie Europa ogłosiła partnerstwo z największym organizatorem cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami: Runmageddonem. Europa chroniła także zawodników startujących w najbardziej prestiżowej imprezie triathlonowej w Polsce: IRONMAN 70.3 w Gdyni.

Ze statystyk wynika, że w Polsce może biegać nawet sześć milionów osób, co pokazuje, że bieganie stało się naszym sportem narodowym. Ta pasja jest widoczna w każdy weekend, kiedy w całej Polsce odbywają się dziesiątki mniejszych i większych imprez biegowych. Naszą misją jako ubezpieczyciela jest przekonanie miłośników biegania, że oprócz samozaparcia i dobrych butów potrzebują jeszcze stworzonego specjalnie dla nich ubezpieczenia, które zapewni im ochronę podczas treningów i startów. Projektując produkty dla osób biegających korzystamy z własnych doświadczeń – w Europie pracuje liczna grupa miłośników biegów i innych form aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu –

mówi Marat Nevretdinov, prezes Grupy Europa, który ma na koncie dziesiątki startów w imprezach biegowych i triathlonowych.

Od 2015 roku w Europie działa grupa „Nadaktywnych”, która promuje aktywność fizyczną, wspólnie trenuje i bierze udział w zawodach biegowych. Do grupy należy co dziesiąta osoba, pracująca w zakładzie. W ubiegłym roku „Nadaktywni” wspólnie pokonali blisko osiem tysięcy kilometrów.
ŹRÓDŁOTU Europa