PZU doceniony za relacje inwestorskie

Grupa PZU została nagrodzona za najlepsze relacje inwestorskie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w tegorocznej edycji rankingu Extel. Pierwsze miejsca w ośmiu kategoriach zajęli CEO – Andrzej Klesyk, CFO – Przemysław Dąbrowski oraz szef relacji inwestorskich – Piotr Wiśniewski. Samej spółce przyznano natomiast pierwszą nagrodę za całokształt komunikacji z inwestorami.

W prestiżowym rankingu „Extel 2015” PZU zdobył osiem najwyższych wyróżnień za prowadzenie najlepszych relacji inwestorskich, stawiając spółkę na najwyższym podium w Polsce oraz w obszarze CEE.

– Z roku na rok stajemy się coraz większą, silniejszą i efektywniejszą organizacją a wyróżnienia takie jak pierwsze miejsce w rankingu Extel, tylko to potwierdzają – mówi Przemysław Dąbrowski, członek zarządu PZU SA. – Odnosimy sukcesy na wielu polach, ale ze sposobu prowadzenia relacji inwestorskich jesteśmy szczególnie dumni. Przykładamy olbrzymią wagę do transparentnej komunikacji zarówno z dużymi funduszami inwestycyjnymi, indywidualnymi inwestorami jak i instytucjami wydającymi rekomendacje dla akcji PZU. To między innymi dzięki komunikacji budujemy tak pozytywny wizerunek Grupy PZU na rynku kapitałowym.

W badaniu Extel wzięło udział 16 tys. osób z 75 krajów. Uczestnicy oceniali społeczność inwestorską w trzech kategoriach – przedstawiciele domów maklerskich i analitycy inwestycyjni oceniani byli przez zarządzających aktywami i pracowników działów IR; zarządzający funduszami i analitycy strony kupującej (buy-side) oceniani byli przez analityków inwestycyjnych i pracowników IR; a same spółki oceniane były przez analityków strony sprzedażowej (sell-side) i kupującej (buy-side). W obszarze relacji inwestorskich zostało ocenionych 5500 osób oraz ponad 1500 firm.

Wszystkie dane wykorzystywane w tworzeniu rankingu zostały poddane zewnętrznemu audytowi, gwarantującemu ich wiarygodność i prawidłowość.

Kategorie rankingu:

CEOs best for Investor Relations (Central & Eastern Europe) – Andrzej Klesyk #1
CEOs best for Investor Relations (Poland) – Andrzej Klesyk #1
CFOs best for Investor Relations (Central & Eastern Europe) – Przemysław Dąbrowski #1
CFOs best for Investor Relations (Poland) – Przemysław Dąbrowski #1
Best IR Professionals (Central & Eastern Europe) – Piotr Wiśniewski #1
Best IR Professionals (Poland) – Piotr Wiśniewski #1
Corporates best for Investor Relations (Central & Eastern Europe) – PZU #1
Corporates best for Investor Relations (Poland) – PZU #1

źródło: PZU