PZU partnerem głównym Memoriału Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich

31 lipca rozpocznie się Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. To pierwszy w Polsce turniej tenisowy rangi ITF W100, którego partnerem głównym jest PZU. Turniej zostanie rozegrany na twardych kortach Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach k. Grodziska Mazowieckiego. Zwyciężczynię Polish Open poznamy w niedzielę 7 sierpnia.

Centrum Szkoleniowe Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach to nowy obiekt sportowy na mapie Polski, którego uroczyste otwarcie 30 lipca poprzedzi rozpoczęcie Memoriału Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Na kortach twardych w dniach 31 lipca – 7 sierpnia po raz pierwszy w Polsce zostanie rozegrany kobiecy turniej zawodowy z cyklu ITF Women’s World Tour – W100, organizowany przez Polski Związek Tenisowy. Rywalizacja pań w Polish Open będzie się toczyć o pulę nagród w wysokości 100 tys. dolarów. Wydarzenie jest organizowane pod patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dyrektorem Sportowym Turnieju jest Agnieszka Radwańska, a partnerem  głównym turnieju został PZU, który jest sponsorem głównym pierwszej rakiety świata, Igi Świątek.

– PZU zawsze z dumą wspiera polski sport, stanowiący dużą część naszej działalności sponsoringowej. Tenis to rozwijająca się dyscyplina, a obecnie najlepszą na świecie zawodniczką jest Iga Świątek, której głównym sponsorem jest PZU. Nie mogło więc zabraknąć obecności największego polskiego ubezpieczyciela na tak ważnej imprezie, jaką jest Memoriał Marii i Lecha KaczyńskichW  Centrum Szkoleniowym Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach będą trenowały  także dzieci, których rozwój sportowy dla PZU jest szczególnie ważny.  Do naszego programu Dobra Drużyna PZU, którego celem jest upowszechnianie sportu wśród najmłodszych, dołączyło już ponad 25 tys. dzieci. Mamy nadzieję, że na nowym obiekcie będziemy świadkami wielu triumfów Biało-Czerwonych – mówi Sylwia Matusiak, dyrektor zarządzający ds. marketingu, sponsoringu i prewencji.

Równolegle do turnieju kobiecego singla w Kozerkach rozegrany zostanie również Turniej Memoriałowy U12 Super Seria dla dzieci z kategorii wiekowej do lat 12. Zwycięzcy zdobędą stypendia w wysokości 24 000 złotych dla zwycięzców i 12 000 dla finalistów. Turniejom będzie towarzyszyło wiele imprez dodatkowych.

Szczegóły dot. Memoriału Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich wraz ze szczegółowym harmonogramem można znaleźć na stronie internetowej https://polishopen.org/o-turnieju.

ŹRÓDŁOPZU