PZU Zdrowie startuje z ofertą indywidualną

Ruszyła sprzedaż pakietów medycznych i profilaktycznych PZU Zdrowie dla klientów indywidualnych. To nowość w ofercie operatora medycznego, który zapewnia opiekę zdrowotną dla firm oraz pojedyncze wizyty lekarskie i badania w swojej sieci placówek. Pakiety w formie abonamentów i przedpłaconych zestawów usług można kupić dla siebie lub bliskich w portalu mojePZU, gdzie pacjenci także wygodnie umówią wizyty i badania.

– Ogłoszona w maju strategia PZU Zdrowie na lata 2021-2024 zakłada mocne wejście w segment klienta indywidualnego. Pandemia sprawiła, że Polacy coraz częściej myślą perspektywicznie o zdrowiu i interesują się nim nie tylko wtedy, gdy pojawi się już choroba lub inny problem medyczny. Teraz ważne jest, by poszły za tym konkretne działania. Jak wynika z badania, które było podstawą do stworzenia kompendium  PZU Życie „Masz  wpływ na swoje życie”,  8 na 10 Polaków jest przekonanych, że warto dbać o zdrowie, ale 1 na 5  nie robi badań profilaktycznych, a wielu innych wykonuje je zbyt rzadko. Jestem przekonana, że nasza nowa oferta zmotywuje Polaków do pozytywnego działania i pomoże im lepiej  zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne własne i bliskich – mówi prezes zarządu PZU Zdrowie Anna Janiczek.

Opieka medyczna nie tylko dla pracowników korporacji

Indywidualna opieka medyczna PZU Zdrowie to korzystne rozwiązanie dla osób, którym pracodawca nie sponsoruje pakietów, wykonują one wolny zawód lub chcą zrobić jednorazowy przegląd zdrowia. To także sposób na wsparcie swoich bliskich. Portal mojePZU zapewnia wygodny zakup pakietów oraz dalsze korzystanie z usług, np. umówienie wizyt i badań, sprawdzenie wyników lub realizację telekonsultacji.

· Pakiety medyczne PZU Zdrowie to abonamenty, które zapewniają roczny dostęp m.in.  do konsultacji lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych w placówkach oraz porad telemedycznych. Dostępne są w jednym z 4 zakresów: mini, podstawowym, rozszerzonym i kompleksowym. Najszerszy zawiera m.in. nielimitowane konsultacje stacjonarne u lekarzy z zakresu 24 specjalizacji i konsultacje telemedyczne z zakresu 30 specjalizacji, ponad 360 rodzajów badań diagnostycznych, 30 zabiegów rehabilitacji oraz 40 proc. zniżki na usługi stomatologii zachowawczej. Pakietem medycznym można objąć także członków rodziny.

Pakiety profilaktyczne PZU Zdrowie to kilkanaście zestawów konsultacji lekarskich i badań. Do wyboru są ogólne przeglądy zdrowia dla kobiety i mężczyzny, a także pakiety nakierowane na konkretne obszary zdrowia, m.in. onkologiczny, dietetyczny, kardiologiczny lub kontrola po COVID-19. Pakiet profilaktyczny można nabyć także dla innej osoby, np. jako prezent.

PZU Zdrowie  jest jednym z największych operatorów medycznych w Polsce ze 130 placówkami własnymi i 2200 partnerskimi w 600 miastach w Polsce oraz z własną siecią pracowni diagnostyki obrazowej i centrum telemedycznym. Poza nowymi pakietami indywidualnymi, oferuje opiekę medyczną w formie pakietów dla pracowników firm. Jest również świadczeniodawcą w ubezpieczeniach zdrowotnych Grupy PZU. Nowe centra medyczne PZU Zdrowie wyróżnia wysoki jednolity standard oraz wielospecjalistyczny charakter, a także innowacyjne rozwiązania, które wspierają lekarza i pacjenta, m.in. algorytm do szybkiego rozpoznawania udaru mózgu w obrazie tomografii komputerowej, czy iluminator żył ułatwiający pobieranie krwi.

Genetyka to nie wszystko – rola profilaktyki zdrowotnej

Według niedawnego badania o życiu i zdrowiu Polaków zrealizowanego przez agencję badawczą IQS na zlecenie PZU Życie, większość osób deklaruje, że wykonują badania profilaktyczne, ale przeważnie w nieregularnych odstępach czasu. Wśród głównych barier wskazują trudności z dostaniem się do lekarza, a także ze zdobyciem skierowania czy pojawieniem się na pierwszej wizycie.

Najmłodsza grupa badanych w wieku 18-24 lat deklaruje zainteresowanie zdrowiem i profilaktyką, ale nie wie od czego zacząć. Wraz z wiekiem rośnie poczucie odpowiedzialności za dbanie o zdrowie. W ramach profilaktyki najczęściej wykonuje się badania laboratoryjne. Z opieki stomatologicznej oraz specjalistycznej częściej korzystają kobiety. Najwięcej różnego typu wizyt odbywają osoby po 55. roku życia. Wizyty płatne częściej wybierają kobiety oraz osoby przed 25. rokiem życia.

Za 75 proc. wszystkich przedwczesnych zgonów odpowiada zaledwie 9 chorób powiązanych ze stylem życia, tj. cukrzyca, choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory. Wpływ genetyki na długość i jakość życia jest zdecydowanie mniejszy. Niestety, w nieuchronny wpływ genów na rozwój chorób wierzy aż co piąta osoba.

Więcej o nowej ofercie PZU Zdrowie: https: //www.pzuzdrowie.pl/oferta-dla-ciebie

ŹRÓDŁOPZU