Startuje 3. edycja konkursu „To dla mnie ważne”, organizowanego przez Fundację Aviva

Do udziału zaprasza Małgorzata Kożuchowska, która dołączyła do jury konkursu.

Chciałbyś stworzyć ciekawe miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom? Pragniesz wybudować plac zabaw, otworzyć świetlicę lub zorganizować zajęcia sportowe czy edukacyjne dla najmłodszych? Masz wiele pomysłów, ale nie wiesz, skąd wziąć fundusze na ich realizację? Zgłoś się do 3 edycji konkursu grantowego „To dla mnie ważne” organizowanego przez Fundację Aviva. Już od 7 maja możesz powalczyć o sfinansowanie swojego pomysłu! Pula grantów wynosi aż 200 tysięcy złotych! Każdy może starać się o grant

Konkurs grantowy „To dla mnie ważne” to wyjątkowa okazja dla każdego, kto chciałby zmienić życie najmłodszych w swojej okolicy. Od 7 maja na stronie internetowejwww.todlamniewazne.pl można zgłosić wniosek konkursowy i wziąć udział w głosowaniu.

Jak zgłosić się do konkursu?

Wystarczy w krótkim formularzu opisać swój projekt (np. budowa placu zabaw, wyposażenie świetlicy, zakup sprzętu do pracowni komputerowej) i wskazać kwotę potrzebną do jego realizacji. Szansę mają zarówno inicjatywy zgłoszone w pojedynkę, z sąsiadami, jak również w ramach organizacji pozarządowej lub w imieniu jednostki samorządowej. Po zgłoszeniu wniosku kluczowe jest poparcie internautów, którzy w głosowaniu internetowym zdecydują, które pomysły zostaną przedstawione jury. Fundacja Aviva na stronie www.todlamniewazne.pl udostępnia narzędzia, które pomogą podbić serca głosujących – plakaty, przykładowe posty do wstawienia na profilu Facebook, projekty zaproszeń na spotkania itp.Głosowanie będzie trwało do 14 czerwca. 20 wniosków z największą liczbą głosów zostanie przedstawione jury, które rozdzieli pulę 200 tysięcy złotych, które następnie zostaną przeznaczone na realizację zwycięskich pomysłów.

Twój wniosek ma szansę podbić serca jury

Do jury konkursu Fundacja Aviva zaprosiła znane osoby: Małgorzatę Kożuchowską, aktorkę teatralną, filmową i telewizyjną, angażującą się w działania na rzecz potrzebujących, dr Aleksandrę Piotrowska, psycholog dziecięcą, autorkę wielu publikacji dla dzieci i rodziców, Igę Młynarczyk – popularną blogerkę parentingową angażującą się w różne akcje społeczne na rzecz dzieci, prof. Janusza Książyka – kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Jacka Olszewskiego z zarządu Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej oraz Pawła Wolińskiego – prezesa zrzeszającej rodziców Fundacji Mamy i Taty.

Wykorzystaj podwójną szansę na zebranie funduszy

Zarówno wnioskodawcy, jak i głosujący otrzymają podwójną szansę na realizację zgłoszonych i wspieranych inicjatyw. Fundacja Aviva ponownie wykorzysta moc finansowania społecznościowego, czyli crowdfundingu, który polega na finansowaniu pomysłów przez społeczność, która jest wokół nich zorganizowana. To innowacyjne rozwiązanie wykorzystano już w 2. edycji konkursu „To dla mnie ważne” przy okazji współpracy z czołowym polskim serwisem crowdfundingowym Wspieram.to. W tej edycji Fundacja Aviva postanowiła uruchomić mechanizm crowdfundingu już od samego początku trwania konkursu. Dzięki temu, autorzy inicjatyw społecznych mogą uzyskać o wiele więcej funduszy od wszystkich tych, którzy zechcą wesprzeć ich pomysł.

Zgłoś się do konkursu grantowego „To dla mnie ważne”, poprzyj ważną dla Ciebie inicjatywę w głosowaniu, i zmień życie dzieci w swojej okolicy!

źródło: Aviva