Większa ochrona i elastyczność. OC Ogólna w PZU po nowemu

Rozszerzony zakres terytorialny, elastyczny zakres podstawowy i ochrona za szkody wyrządzone umyślnie. PZU zmienia dobrowolne ubezpieczenie OC Ogólnej z myślą o jeszcze skuteczniejszym zabezpieczeniu firm przed skutkami nieprzewidywalnych zdarzeń.

Nowa odsłona ubezpieczenia to propozycja ochrony w zakresie odpowiedzialności cywilnej dla osób fizycznych, osób prawnych,  prowadzących działalność gospodarczą, jak i tych, które nie prowadzą działalności gospodarczej z tytułu posiadanego mienia (np. właścicieli kamienic) oraz jednostek organizacyjnych niebędących osobami prawnymi, takich jak spółka jawna, spółka komandytowa.

Teraz mogą oni skorzystać z rozszerzonego zakresu podstawowego, który obejmuje odpowiedzialność cywilną:

  • z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia,
  • za produkt wprowadzany do obrotu,
  • najemcy nieruchomości,
  • najemcy ruchomości.

– Dzięki poszerzeniu zakresu ochrony i zwiększeniu elastyczności naszego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC Ogólnej), możemy  jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów i skuteczniej zabezpieczyć ich  przed licznymi sytuacjami losowymi, które mogą kosztować utratę pieniędzy i czasu  – mówi Małgorzata Skibińska, dyrektor Grupy PZU i szefowa Pionu Produktów Indywidualnych i MSP.

Indywidualne podejście

Ubezpieczyciel umożliwia dostosowanie oferty do potrzeb klienta – po przeprowadzeniu ich analizy możliwa jest rezygnacja z części ryzyk wchodzących w skład zakresu podstawowego. Na tym nie koniec zmian – ochrona w ramach OC Ogólnej obejmuje szkody wyrządzone umyślnie (z wyłączeniem szkód wyrządzonych przez reprezentantów ubezpieczonego lub ubezpieczonego będącego osobą fizyczną).

Z korzyścią dla przedsiębiorców

OC Ogólna w PZU zapewnia ochronę w przypadku szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego i jego pracownika w związku z prowadzoną działalnością. Uwzględnia szkody powstałe w wyniku zaniedbania w związku z posiadanym mieniem, produktem wprowadzonym do obrotu, a także powstałe w mieniu ruchomym lub nieruchomym, z którego ubezpieczony korzysta na podstawie umowy najmu, dzierżawy, użyczenia lub leasingu.

Jeszcze szerszy zakres

Zmiany w produkcie objęły również rozszerzenie podstawowego zakresu terytorialnego ubezpieczenia. Obecnie  obejmuje 30 krajów – terytorium Unii Europejskiej, Szwajcarię, Norwegię oraz Islandię.

Jednocześnie, za dodatkową opłatą ubezpieczenie może obejmować szkody powstałe na terenie całego świata oraz dodatkowe, specjalistyczne klauzule umożliwiające dostosowanie ochrony do potrzeb klienta. Są to m.in.:

  • OC w budownictwie – dla przedsiębiorców budowlanych realizujących między innymi inwestycje budowlane  w formule „zaprojektuj i buduj”,
  • OC organizatora imprez podlegających obowiązkowi ubezpieczenia (jako ubezpieczenie nadwyżkowe).