Zgromadzenie Prezesów Spółdzielczej Grupy Bankowej przyjęło sprawozdanie z działalności Rady Zrzeszenia w okresie od 25. października 2023 roku do 3. września 2024 r.
Prezesi Banków Spółdzielczych SGB wysłuchali również informacji Zarządu SGB-Banku SA w sprawach dotyczących wpływu otoczenia biznesowego, społecznego i ekonomicznego na działalność Zrzeszenia.
Przedmiotem obrad były również:
✅ Wyniki finansowe SGB-Banku SA i banków Zrzeszenia SGB,
✅ Rozwój biznesu w Spółdzielczej Grupie Bankowej,
✅ Stan bieżący i plany inicjatyw technologicznych,
✅ Kierunki nowej strategii rozwoju SGB,
✅ Informacja prezesa Zarządu IPS- SGB.
Zgromadzenie Prezesów SGB przeprowadziło również wybory uzupełniające do Rady Zrzeszenia na kadencję w latach 2022-2025.
Prezesi Banków Spółdzielczych SGB wysłuchali informacji o realizacji wniosków ze Zgromadzenia Prezesów w kwietniu 2024 roku, a także zapoznali się z informacjami na temat założeń i celów nowej kampanii reklamowej Zrzeszenia, która rozpocznie się pod koniec września. Jej przedmiotem będzie oferta usług bankowych dla młodych klientów Banków Spółdzielczych SGB.
Przemysław Pilarski, przewodniczący Rady Zrzeszenia SGB w podsumowaniu debaty podkreślił trafność wyboru dotychczasowej strategii pn. „Otwieramy przyszłość”, przyznając jednocześnie, że przed Zrzeszeniem stoi obecnie wiele wyzwań. Rozpoczynamy budowę nowej strategii, w której najistotniejszymi zadaniami będą biznes i technologia. Dokonaliśmy milowego kroku, teraz stawiamy na marketing, aby zaprezentować klientom naszą ofertę i zdobywać rynek:
– Dysponujemy bardzo nowoczesną platformą usług zrzeszeniowych. Jesteśmy mocni w sferze technologicznej, zwłaszcza w segmencie cyberbezpieczeństwa i rozwiązań mobilnych, ale musimy widzieć naszą przyszłość w wielu szerokich aspektach biznesu. Dotyczy to między innymi budowania konsorcjów finansowych do obsługi średnich i dużych podmiotów gospodarczych i samorządowych, współpracy wewnątrz Zrzeszenia oraz wdrażania wymaganych rozwiązań ze sfery ESG.
Przewodniczący Przemysław Pilarski zwrócił także uwagę na rolę SGB-Banku w strukturach Zrzeszenia:
– To zarówno rola lidera technologicznego, jak i dostawcy rozwiązań biznesowych pozwalających lepiej wykorzystać fundusze transformacyjne – krajowe i europejskie, w tym KPO – a także centrum kompetencji w zakresie szeroko rozumianej transformacji energetycznej oraz marketingu usług bankowych. Ważne, abyśmy w tych działaniach dostrzegali znaczenie wspólnoty, wspólnego działania w ramach naszej Grupy. I tak się dzieje. Jestem usatysfakcjonowany postawą Banków Spółdzielczych zrzeszonych w SGB. Grupa prawie jednomyślnie akceptuje i finansuje dodatkowe projekty zrzeszeniowe, dzięki czemu przyspiesza swój rozwój. To nasza siła – gdy działamy razem, zwiększamy wspólne możliwości.
W Zgromadzeniu wzięli udział przedstawiciele Banków Spółdzielczych SGB, Zarządy SGB-Banku SA i Systemu Ochrony IPS-SGB oraz członkowie Rad Nadzorczych a także prezesi spółek: SGB Leasing, SGB Faktoring i BODiE.
Zgromadzenie Prezesów SGB to jeden z najważniejszych organów Zrzeszenia, uprawniony między innymi do przyjmowania strategicznych zasad rozwoju Grupy i wyboru członków Rady Zrzeszenia.