10. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie – świętujemy Niepodległą i pomagamy Poli

11 listopada ulicami Rzeszowa przebiegnie 10. PKO Bieg Niepodległości. Uczestnicząc w tym wyjątkowym biegu na 10 km będzie można uczcić Święto Niepodległości, a także pomóc w leczeniu 10 – miesięcznej Poli. Chętni przebiegną z 30 – metrowa flagą Polski. Na wydarzenie zaprasza PKO Bank Polski, sponsor tytularny zawodów.

Serdecznie zachęcamy do świętowania Niepodległej na sportowo i udziału w 10. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie. Będzie to wspaniała sposobność do pokazania swojego patriotyzmu, a także wsparcia leczenia małej Poli

– mówi Aleksander Puła, Dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego.

Start i meta 10. PKO Biegu Niepodległości będą zlokalizowane na rzeszowskim rynku. Zawodnicy wystartują o godz. 11:11, po odśpiewaniu hymnu państwowego. Na liście startowej jest już ponad 1,8 tys. biegaczy.
Chętni przebiegną ulicami stolicy Podkarpacia z flagą Polski o długości ponad 30 metrów.
Wszyscy uczestnicy 10. PKO Biegu Niepodległości otrzymają specjalny okolicznościowy medal. Z okazji dziesiątej, jubileuszowej edycji biegu dodatkowe nagrody otrzymają zawodnicy, którzy zajmą miejsca: 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900 i 1000.
Zawodnicy startujący w 10. PKO Biegu Niepodległości mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc 10 – miesięcznej Poli. Dziewczynka choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) typ 1, czyli najostrzejszą postać postępującej choroby. Musi być codziennie rehabilitowana. Szansą dla Poli jest terapia genowa, która kosztuje ponad 10 mln zł. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Siepomaga. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na jego leczenie darowiznę w kwocie 10 tys. zł.
Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie dziewczynki przyczepią na koszulkę specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Poli. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjenta. Identyfikatory akcji biegnę dla… będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.
Od początku istnienia programu zorganizowano 504 akcje biegnę dla.., dzięki którym wsparto 573 osoby kwotą ponad 6,63 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 222 tys. biegaczy.
Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:
www.bankomania.pkobp.pl/sport
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski