13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy – pomagamy Maćkowi i Piotrkowi

24 czerwca obędzie się wyjątkowy 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy, zaliczany do PKO Korony Śląskich Półmaratonów. W sobotnią noc na starcie zamelduje się 1,2 tys. biegaczy. Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKO Bank Polski. Uczestnicy półmaratonu będę mogli włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc w zbiórce funduszy na rehabilitację Maćka i Piotrka.

– Zapraszam wszystkich do udziału w 13. PKO Rybnickim Półmaratonie Księżycowym. Jest to wyjątkowa impreza biegowa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego regionu. Jeszcze nie jest za późno, aby stanąć do rywalizacji o koronę śląskich półmaratonów. Wszystkim biegaczom życzę poprawy życiowych wyników i zachęcam do wsparcia akcji charytatywnej na rzecz 12 – letnich braci Maćka i Piotrka

– powiedziała Iwona Michalska, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Rybniku.

Na liście startowej półmaratonu w Rybniku jest ok. 1,2 tys. biegaczy. Wystartują dokładnie o godz. 22:00. Trasa biegu poprowadzi od ul. Gliwickiej, przez Obwiednie Północną, Rudzką, Plac Kościelny, Św. Jana, Sobieskiego, Rynek, Raciborską, Bulwarami nad Nacyną, Rudzką, Podmiejską, Św. Maksymiliana, Rybacką, Lipową i Gliwicką.

W ramach rybnickiego festiwalu biegania będzie można rywalizować także na trasie Nocnej Dychy+ (10,5 km) oraz w „Biegu na początek” (2,5 km), dostępnym również dla osób z niepełnosprawnościami. W strefie małego biegacza zaplanowane są biegi dziecięce i młodzieżowe na różnych dystansach.

Półmaraton w Rybniku zaliczany jest do PKO Korony Śląskich Półmaratonów. W jej skład wchodzi sześć niezwykłych biegów: 14. PKO Półmaraton Katowicki, 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy, 4. PKO Nocny Piekarski Półmaraton, 4. PKO Tarnogórski Półmaraton, 14. PKO Bytomski Półmaraton, 9. PKO Półmaraton Gliwicki. Biegacze którzy ukończą minimum 4 z 6 wskazanych biegów otrzymają tytuł Zdobywcy PKO Korony Śląskich Półmaratonów oraz unikalną pamiątkę.

W trakcie 13. PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego biegacze mogą wziąć udział w akcji charytatywnej biegnę dla… i pomóc 12 – letnim braciom bliźniakom – Maćkowi i Piotrkowi. Chłopcy urodzili się jako wcześniaki z objawami niedotlenienia, co spowodowało wiele komplikacji zdrowotnych w ich życiu m.in. opóźnienie w rozwoju psychoruchowym. Rodzice starają się im zapewnić rehabilitację i sprzęt do lepszej komunikacji, na które zbierane są środki. Chłopcy są podopiecznymi Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie braci przyczepią do koszulek specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Maćka i Piotra. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentówa. Identyfikatory akcji biegnę dla Maćka i Piotra będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

Od początku istnienia programu PKO Biegajmy razem, od 2013 roku zorganizowanych zostało już 518 akcji biegnę dla…, dzięki którym ponad 580 osób otrzymało wsparcie w kwocie ponad 6,7 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 226 tys. biegaczy.

Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/sport

 

ŹRÓDŁOPKO Bank Polski