- Liczba aktywnych aplikacji IKO przekroczyła właśnie rekordowe 5,5 miliona!
- Użytkownicy mogą teraz korzystać z IKO w trybie dark mode, ograniczającym ilość światła emitowanego przez ekran.
- Asystent głosowy IKO dostosowany został do współpracy z czytnikami ekranu Talkback i VoiceOver dla osób niewidomych i niedowidzących.
Liczba aktywnych aplikacji IKO przekroczyła rekordowe na polskim rynku bankowym 5,5 miliona. Jej użytkownicy posiadający smartfony z systemem Android uzyskali teraz możliwość wyboru dark mode, czyli zmiany sposobu wyświetlania ekranu z jasnego na ciemny. Popularność zyskuje też bankowanie za pomocą mówionych poleceń – od momentu uruchomienia Asystenta głosowego użytkownicy IKO przeprowadzili z nim ponad 540 tys. rozmów. Asystent głosowy w aplikacji PKO Banku Polskiego wspiera też osoby niewidome i niedowidzące – został dostosowany do współpracy z czytnikami ekranu Talkback (Android) i VoiceOver (iOS), po ich wykryciu aktywowany jest specjalny tryb zapewniający płynną obsługę głosową.
– 5,5 miliona aktywnych aplikacji to liczba, z której jesteśmy dumni, ale też jest to dla nas zobowiązanie żeby w dalszym ciągu rozwijać IKO i dostarczać użytkownikom nowe funkcje i udogodnienia. Cały czas ewolucyjnie udoskonalamy aplikację, wsłuchując się w głosy klientów. Ich dobre oceny i ich aktywność w IKO są dowodami, że bankowanie w smartfonie jest i będzie jednym z głównych filarów przekształcania się PKO Banku Polskiego w platformę technologiczną z usługami finansowymi.
– podkreśla Łukasz Kuc, dyrektor Biura Kanałów Cyfrowych

– To kolejne udogodnienie w Asystencie głosowym. Współpraca z czytnikami ekranów została dopracowana w konsultacji z osobami niewidomymi. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie bankowaniem za pomocą Asystenta. Przeprowadzanych jest w nim ponad 60 tys. dialogów miesięcznie, a to oznacza wzrost o ponad jedną trzecią od początku tego roku. Pracujemy żeby spełnić rosnące wymagania użytkowników i rozwijamy umiejętności językowe Asystenta oraz jego kolejne funkcje.
– powiedział Kamil Konikiewicz, dyrektor Biura Rozwoju Sztucznej Inteligencji