Alior Bank wydał pierwsze decyzje o udzieleniu Bezpiecznego Kredytu 2 proc.

Po zaledwie czterech dniach od uruchomienia rządowego programu Pierwsze Mieszkanie, Alior Bank wydał pierwsze decyzje o udzieleniu Bezpiecznego Kredytu 2 proc. Program ten wzbudza ogromne zainteresowanie wśród klientów. Już ponad 45 tysięcy użytkowników odwiedziło stronę Alior Banku, na której znajduje się symulator oferty.

Alior Bank, jako jeden z pierwszych banków, wprowadził do swojej oferty Bezpieczny Kredyt 2 proc. Już w pierwszym dniu od jego uruchomienia, zainteresowanie udziałem w programie wyraziło kilka tysięcy klientów. W czwartek Alior Bank wydał pierwsze decyzje o udzieleniu Bezpiecznego Kredytu 2 proc.

– Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie kredytem w programie Pierwsze Mieszkanie. Chwilę po publikacji pierwszych komunikatów o gotowości Banku do przystąpienia do programu, klienci aktywnie korzystali z wszystkich udostępnionych przez bank narzędzi na stronach internetowych, zarówno formularza kontaktowego, jak i symulatora ofert. Kumulacja aktywności pojawiła się w dniu pełnej dostępności oferty produktowej. Wtedy odnotowaliśmy rekordową liczbę, ok. 13 tys. odsłon. Dalsze zainteresowanie klientów było już tylko konsekwencją tej sytuacji. W efekcie, w pierwszych dniach Alior Bank obsłużył w ciągu jednego dnia ponad pięciokrotnie więcej procesów związanych z wydaniem formularzy informacyjnych niż w analogicznym, wcześniejszym okresie. Ukoronowaniem sukcesu jest wydanie pierwszych decyzji o udzieleniu tego kredytu. Doszło do nich w czwartek, zaledwie w cztery dni po wprowadzeniu takiej możliwości – mówi Marcin Goderski, Dyrektor Zarządzający Pionem Rozwoju Produktów Klientów Indywidualnych i Consumer Finance w Alior Banku.

Bezpieczny Kredyt 2 proc. wystartował 3 lipca i jest częścią nowego programu rządowego o nazwie Pierwsze Mieszkanie. Powstał on z myślą o osobach, które planują zakup pierwszego mieszkania lub budowę domu jednorodzinnego i obecnie nie posiadają własnej nieruchomości. Do wzięcia udziału w programie mogą zgłaszać się osoby do 45. roku życia, które wykazują odpowiednią zdolność kredytową. Kredyt na warunkach Programu mogą otrzymać single, małżeństwa oraz pary w związku nieformalnym, które wychowują co najmniej jedno dziecko.

ŹRÓDŁOAlior Bank