BANCOVO: pierwszy w Polsce kredyt konsolidacyjny przez Internet

Na platformie kredytowej BANCOVO udostępniona została oferta kredytu konsolidacyjnego w pełni w procesie online.

BANCOVO jest pierwszym w Polsce pośrednikiem, który do swojej oferty wprowadza możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego przez Internet. To innowacyjne rozwiązanie wypracowane zostało wspólnie ze szwedzkim bankiem TF Bank.

Nowy produkt dostępny na platformie Bancovo jest rozwiązaniem unikalnym: to pierwszy w Polsce produkt konsolidacyjny dostępny w pełni w procesie online. Proces został zaprojektowany z myślą o wygodzie klienta, dlatego jest maksymalnie prosty i szybki. Całość wnioskowania o kredyt, od złożenia wniosku po podpisanie umowy, można realizować z dowolnego miejsca, wystarczy tylko smartfon i dostęp do Internetu. Dla klientów oznacza to duże ułatwienie i oszczędność czasu w porównaniu do typowych rozwiązań, w których na końcu procesu trzeba podpisać umowę dostarczoną przez kuriera lub udać się do placówki banku – mówi Monika Charamsa, prezes Bancovo.

Proces udzielania kredytu konsolidacyjnego TF Bank na platformie BANCOVO od początku do końca przebiega online. Użytkownik, po złożeniu standardowego wniosku na platformie, otrzymuje propozycję kredytu konsolidacyjnego TF Bank. Następnie kontaktuje się z nim telefonicznie doradca BANCOVO, który doprecyzowuje, które zobowiązania mają zostać skonsolidowane oraz jaką kwotę dodatkowej gotówki klient chce pożyczyć. Wymogi, które ma spełnić klient to dołączenie do wniosku na platformie zaświadczenia o dochodach oraz dowodu potwierdzającego numer rachunków do spłaty aktualnych zobowiązań (np. umowa kredytowa lub potwierdzenie spłaty ostatniej raty).

Sprzedaż kredytów online za pośrednictwem Bancovo to dla nas strategiczny wybór dotyczący przyszłości. Chcemy w ten sposób efektywnie uzupełnić naszą dotychczasową praktykę i obecność w tradycyjnych kanałach dystrybucji. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i cieszymy się, że możemy być dzięki temu częścią tego pionierskiego projektu platformy sprzedaży kredytów online na polskim rynku – powiedział Wojciech Drozd, Dyrektor Generalny TF Banku AB w Polsce.

ŹRÓDŁOBANCOVO.