BANK BGŻ BNP PARIBAS LIDEREM W UDZIELANIU KREDYTÓW PREFERENCYJNYCH

Bank BGŻ BNP Paribas w całym 2014 r. udzielił (za pośrednictwem dawnego BGŻ) kredytów preferencyjnych dla rolników o wartości 594,6 mln zł, co plasuje go na pierwszym miejscu wśród banków oferujących tego typu kredyty – wynika z danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za 2014 rok.

Dane zawarte w sprawozdaniu ARiMR za 2014 r. pokazują, że dawny BGŻ, obecnie Bank BGŻ BNP Paribas jest liderem pod względem wartości udzielonych kredytów preferencyjnych. Wiosną tego roku oferta Banku dotycząca kredytów preferencyjnych dla rolników została również uznana za najlepszą na rynku w konkursie przeprowadzonym przez ARiMR.

2014 rok był dla nas zdecydowanie najlepszym pod względem umacniania pozycji rynkowej. Liczba klientów zwiększyła się o 11 proc., a co trzeci kredyt dla agrobiznesu udzielany jest obecnie przez Bank BGŻ BNP Paribas. W pierwszym kwartale 2015 roku nasz udział w rynku kredytów wyniósł ponad 30 proc. – powiedział Bartosz Urbaniak, członek Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Liczymy, że ten rok będzie równie dobry. Nasza wiedza i doświadczenie w obszarze agrobiznesu, bogata oferta produktowa oraz wieloletnia współpraca z ARIMR predestynują nasz bank do miana lidera rynku Agro – dodał Bartosz Urbaniak.

Bank BGŻ BNP Paribas proponuje najkorzystniejsze warunki cenowe kredytów preferencyjnych: klient nie ponosi żadnych opłat za jego udzielenie, a marża wynosi tylko 2,48 proc. Obecnie oprocentowanie oferowane klientowi wynosi 3 proc. w skali roku.

Kredyty preferencyjne w większości wykorzystywane są na zakup gruntów rolnych, budowę oraz modernizację budynków oraz zakup maszyn i urządzeń, a także zakładanie plantacji wieloletnich. Z tej oferty mogą korzystać nie tylko rolnicy, ale również firmy z sektora przetwórstwa rolno-spożywczego.

źródło: Bank BGŻ BNP Paribas