Bank BNP Paribas udostępnia płatności BLIK do rachunków firmowych Mikroprzedsiębiorców i Rolników

Bank BNP Paribas, rozszerza swoje usługi dla mikrofirm, udostępniając płatności BLIK z rachunków firmowych za pośrednictwem aplikacji mobilnej GOmobile. Działanie usługi BLIK dla profilu prywatnego i firmowego w aplikacji są niezależne. Dzięki temu Klientki i Klienci banku mają możliwość zarządzania swoimi pieniędzmi z jasnym podziałem na finanse osobiste i biznesowe – w zależności od swoich potrzeb.

–  W Banku BNP Paribas nieustannie inwestujemy w rozwój naszych kanałów cyfrowych oraz dążymy do ciągłego doskonalenia jakości naszych usług. W odpowiedzi na potrzeby mikroprzedsiębiorców, wprowadzamy nową funkcjonalność umożliwiającą im płatności BLIKIEM z rachunków firmowych. Dzięki temu, nasze Klientki i nasi Klienci będą mogli korzystać z szybkich i wygodnych transakcji, które dobrze już znają z rachunków prywatnych. Ta oferta zapewnia mikrofirmom prosty i przejrzysty sposób zarządzania finansami, umożliwiając jednocześnie wyraźne rozgraniczenie od sfery finansów osobistych. Jest to kolejny ważny krok, który ułatwi im prowadzenie biznesu – mówi Maciej Wójcik, odpowiedzialny za obszar produktów dla Mikroprzedsiębiorców i Rolników w Banku BNP Paribas.

Aby płacić BLIKIEM z konta firmowego w sklepach stacjonarnych i internetowych, wpłacać gotówkę we wpłatomatach oraz wypłacać ją z bankomatów, wystarczy aktywować usługę BLIK w aplikacji GOmobile. Po zalogowaniu się na swój profil firmowy w aplikacji, należy wygenerować kod BLIK i wpisać go na terminalu w sklepie stacjonarnym, w bankomacie lub w bramce płatności online, w zależności od miejsca transakcji. Osoby, które ustawią profil firmowy jako domyślny w aplikacji GOmobile, będą generować kody BLIK dla rachunku firmowego bez konieczności logowania. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie szybkość i wygodę w zarządzaniu swoimi finansami biznesowymi.

– BLIK to praktyczny sposób rozliczania się, który zyskał popularność wśród 13,5 milionów aktywnych użytkowników. Jego wprowadzenie przynosi korzyści zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Teraz, dzięki wdrożeniu tego rozwiązania w aplikacji GOmobile również mikroprzedsiębiorcy będą mogli skorzystać z jej wygodnych funkcji. Płatności BLIKIEM zapewniają firmom nie tylko wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo, ale także możliwość elastycznego zarządzania finansami. To ważny krok w płatnościach cyfrowych, który stanowi nieocenione wsparcie dla przedsiębiorców, umożliwiając sprawniejsze procesy płatnicze i stymulując rozwój małych firm w Polsce – mówi Adam Kokoszkiewicz, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Polskim Standardzie Płatności, operatorze systemu płatności mobilnych BLIK.

Transakcje BLIKIEM z rachunku firmowego w Banku BNP Paribas są bezpłatne podczas płatności w internecie i sklepach stacjonarnych, a także przy wpłacaniu i wypłacaniu gotówki w urządzeniach zlokalizowanych na terenie oddziału banku. Za wypłaty lub wpłaty gotówkowe z innych bankomatów lub urządzeń obsługujących transakcje BLIK, bank pobiera prowizję, zgodnie ze stawkami określonymi w aktualnej Taryfie Opłat i Prowizji dla Mikroprzedsiębiorców.

ŹRÓDŁOBNP Paribas Bank Polska