Banki spółdzielcze SGB z nową kartą płatniczą dla najmłodszych klientów

Od 1 grudnia 2022 roku dzieci od 7 roku życia mogą zostać użytkownikami kart przedpłaconych Mastercard w bankach spółdzielczych SGB. Dziecięce karty przedpłacone wyróżniają atrakcyjne projekty graficzne, wybrane w głosowaniu pracowników Zrzeszenia.

Graficzna strona najnowszej oferty kierowanej do najmłodszego pokolenia klientów bankowości spółdzielczej bardzo dobrze odpowiada młodzieżowym trendom. Dzieci, które kochają zwierzęta, z pewnością docenią ekspresyjny wizerunek wilka na swojej karcie płatniczej. Wielu zwolenników znajdzie też zapewne dowcipny rysunek z kozą oraz grafika nawiązująca do najmodniejszych emotikonów – symbolu współczesnego języka młodej generacji. A szalone, kolorowe arbuzy na karcie płatniczej? Dlaczego nie? Kto nie lubi arbuzów?

Przebojowa kolorystyka, która powinna trafić w gusta również starszej młodzieży. To ważne, bo najnowsze grafiki klienci banków SGB mogą wybrać również dla młodzieżowej karty debetowej (Visa lub Mastercard).

– Nowe wizerunki kart przygotowaliśmy we współpracy z pracownikami banków spółdzielczych SGB – podkreśla Ewelina Ignaczak, dyrektorka Biura Marketingu i Komunikacji SGB-Banku SA. – Chcemy przy tej okazji rozpocząć działania edukacyjne skierowane do najmłodszej grupy naszych klientów. Skupiamy się na najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. W specjalnie przygotowanych broszurkach, które są dostępne w bankach spółdzielczych SGB, wyjaśniamy co oznaczają informacje na karcie i pokazujemy jak bezpiecznie korzystać z kart w bankomatach czy kupować nimi przez internet.

Banki spółdzielcze SGB, zgodnie ze swoją strategią „Otwieramy przyszłość”, coraz mocniej koncentrują swoją uwagę na klientach z najmłodszego pokolenia. W minionym roku dużym zainteresowaniem cieszył się nowy, minimalistyczny wzór karty młodzieżowej dla klientów w wieku 13-25 lat. Tym razem oferta skierowana jest do odbiorców jeszcze młodszych.

– Wiemy, że młode osoby coraz częściej chcą mieć swoją własną kartę i – jeśli tylko rodzic czy opiekun się na to zgadza – mogą ją dostać u nas. Chcemy zaopiekować potrzeby wszystkich grup wiekowych – zauważa Jakub Pękacz, dyrektor Biura Klienta Indywidualnego i Płatności SGB-Banku SA.

O prepaidową kartę dla dziecka może wystąpić jego rodzic lub opiekun prawny. Można ją zamówić w wybranych bankach grupy SGB, które wdrożyły wydawnictwo do swojej oferty. Lista wszystkich banków spółdzielczych SGB dostępna jest na stronie www.sgb.pl/grupa-sgb/banki-spoldzielcze-sgb.

ŹRÓDŁOSGB