BGK organizuje koncert charytatywny „Stay Together”

24 lutego 2023 r. minie rok od rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Bank Gospodarstwa Krajowego nadal okazuje solidarność i zapewnia wsparcie naszemu wschodniemu sąsiadowi. Tym razem organizuje koncert charytatywny „Stay Together”, podczas którego będzie można wpłacać pieniądze na pomoc dla Ukrainy. Do tej pory na rachunku, który BGK otworzył w imieniu Narodowego Banku Ukrainy(NBU), zebrano ponad 65 milionów zł.

Koncert „Stay Together” odbędzie się 24 lutego 2023 r. w G2A Arena w Jasionce pod Rzeszowem – w rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie. Na scenie wystąpią gwiazdy z Polski i Ukrainy m.in. Muniek Staszczyk, Grzegorz Hyży, Sound’N’Grace, Ira, Mała Armia Janosika, Jan Borysewicz, Michał Urbaniak, Maks Barskih, Mr. Peltek, Nastya Kamenskich, Nadya Dorofeeva, Odyn V Kanoe, Anna Trinche, Julia Belei, Haydamaky.
Koncert będzie okazją, aby wpłacać pieniądze dla Ukrainy na specjalnie utworzone konto: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002 (tytuł przelewu: Wsparcie dla Ukrainy, odbiorca przelewu: Narodowy Bank Ukrainy). Środki trafiają bezpośrednio do NBU, który przeznacza je na niezbędne wydatki humanitarne i wojskowe.
„Ukraina wciąż potrzebuje pomocy, teraz nawet bardziej niż na początku wojny. Pokazaliśmy już, że potrafimy się zjednoczyć dla ważnego celu. Chcę za to podziękować i zachęcić do dalszego wsparcia. Spotkajmy się razem na koncercie <<Stay Together>>, podziękujmy sobie wzajemnie za dobro, które niesiemy naszemu wschodniemu sąsiadowi i nie bądźmy obojętni” – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK.
W zeszłym roku BGK również zorganizował koncert charytatywny dla Ukrainy. Wydarzenie odbyło się w prawosławny Poniedziałek Wielkanocny na pl. Piłsudskiego w Warszawie i było wyrazem hołdu dla ukraińskich kobiet.
ŹRÓDŁOBGK