Biegnąc w 14. PKO Rybnickim Półmaratonie Księżycowym pomagamy Emilii

W sobotę wieczorem ulicami Rybnika przebiegnie 14. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. To kolejna impreza biegowa z cyklu PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKO Bank Polski. Biegacze mogą przyłączyć się do akcji charytatywnej Fundacji PKO Banku Polskiego i pomóc nastoletniej Emilii.

Start i meta rybnickiego półmaratonu zlokalizowane będą na parkingu przed Ośrodkiem Rekreacyjno-Sportowym RUDA. Biegacze wystartują o godz. 22:00. W półmaratonie weźmie udział 1,3 tys. zawodników.
W sobotni wieczór odbędą się również liczne wydarzenia towarzyszące, w tym Nocna Dycha+, na trasie 10,5 km; Bieg na Początek – bieg integracyjny na dystansie 2,5 km, a także biegi dziecięce i młodzieżowe.
14. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy to impreza biegowa organizowana w ramach PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Aby zostać laureatem całego cyklu i otrzymać unikalną pamiątkę trzeba ukończyć pięć spośród siedmiu tras zaliczanych do serii. Kolejne starty zaplanowano w: Piekarach Śląskich (lipiec 2024 r.), Tarnowskich Górach (sierpień 2024 r.), Bytomiu (wrzesień 2024 r.) i Gliwicach (październik 2024 r.).

 – To już ostatni dzwonek, by mieć szansę na zdobycie PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Warto więc wziąć udział w półmaratonie w Rybniku. Zachęcam gorąco do podjęcia wyzwania i startu w biegu. Jednocześnie możemy pomóc nastoletniej Emilii, która poważnie choruje, potrzebuje długotrwałego leczenia oraz sprzętu, który ułatwi jej codzienne życie  – mówi Iwona Michalska, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Rybniku.

Zawodnicy startujący w biegach w Rybniku mogą przyłączyć się do akcji charytatywnej biegnę dla… i pomóc 17 – letniej Emilii, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 3. Obecnie najtrudniejsza zdrowotnie jest duża skolioza, wymagająca operacji oraz zakupu dodatkowych sprzętów ułatwiających codzienne funkcjonowanie dziewczynie np. podnośnika. Emilia jest podopieczną Fundacji Polsat.
Zawodnicy chętni wesprzeć leczenie dziewczyny mogą przyczepić na koszulki specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Emilii. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za zaangażowanie biegaczy przekaże darowiznę na rzecz beneficjentki. Identyfikatory akcji biegnę dla… będzie można odebrać w biurze zawodów w czasie jego pracy.
W ramach programu PKO Biegajmy razem, Bank sponsoruje imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas nich Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje inicjatywy charytatywne na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i procesie leczenia.
W 2024 r. odbyły się dotychczas 22 charytatywne akcje biegowe, w które włączyło się ponad 8 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy przekazać 220 tys. zł na leczenie 23 osób.
Od początku istnienia programu zorganizowano ponad 560 akcji biegnę dla…, dzięki którym wsparto 635 osób kwotą 7,23 mln zł. Do akcji włączyło się ponad 242,3 tys. biegaczy.
Bank jest również autorem i organizatorem PKO Biegu Charytatywnego – ogólnopolskiej sztafety charytatywnej w 12 miastach Polski. 14 września odbędzie się już 8. PKO Bieg Charytatywny. W tym roku biegamy i wspieramy psychologię i psychiatrię dzieci i młodzieży.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski