BOŚ podpisał pierwsze umowy współpracy z firmami leasingowymi w ramach realizacji Programu „Mój elektryk”

We wtorek 16 listopada 2021 r. Bank Ochrony Środowiska S.A. podpisał pierwsze umowy z firmami leasingowymi w ramach realizacji programu „Mój elektryk”. Klienci Arval Service Lease Polska sp. z o.o., LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o. oraz Volkswagen Financial Services sp. z o.o. już wkrótce będą mogli uzyskać dotacje do leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

Dopłatami do leasingu mogą być w szczególności objęte: pojazdy zeroemisyjne kategorii M1 (samochody osobowe do przewozu max. 8 osób) oraz pojazdy kategorii N1 (pojazdy dostawcze z masą do 3,5 t). Wysokość dopłaty do leasingu jest uzależniona od kategorii leasingobiorcy i typu pojazdu.

 Średnio cztery na pięć nowych aut w Polsce trafia do przedsiębiorców – to grupa z największym potencjałem użytkowania także aut elektrycznych. Pamiętaliśmy o tym, konstruując budżet programu „Mój elektryk”, a w tej chwili z myślą o szeroko rozumianym biznesie, uruchamiamy dwie ścieżki dofinansowywania „elektryków” – leasingową i zakupową komentuje Artur Lorkowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej         — W biznesie czas to pieniądz, dlatego postawiliśmy na integrację dopłat z już wykorzystywanymi modelami finansowania aut firmowych. W przypadku leasingu wnioski o dopłaty będą składane bezpośrednio w firmie leasingowej. Dzięki temu udało się nam maksymalnie zredukować procedury. Z pożytkiem dla biznesu i środowiska    uzupełnia Artur Lorkowski.

W programie „Mój elektryk” formalności są maksymalnie uproszczone. Obowiązuje zasada „jednego okienka”, tzn. wniosek o dotację i leasing załatwia się w firmie leasingowej, która podpisała umowę z BOŚ. Z dopłat do leasingu mogą skorzystać m.in.: przedsiębiorcy, osoby fizyczne, spółdzielnie i rolnicy indywidualni, jednostki sektora finansów publicznych, stowarzyszenia i fundacje oraz kościoły oraz inne związki wyznaniowe.

Wszyscy z nas, od rządów po liderów biznesu, mamy obowiązek dbania o naszą planetę. Decyzje i działania, które dziś podejmujemy determinują to, jaką przyszłość zostawimy naszym dzieciom i wnukom. Dlatego LeasePlan zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji CO2 z zarządzanej floty do 2030 roku. Wspieranie przejścia na mobilność elektryczną to najlepsza inwestycja, jakiej mogą dokonać rządy. Pojazdy elektryczne są jednym z najbardziej efektywnych sposobów walki ze zmianami klimatu. Wraz z programem Mój elektryk,  Polska obiera kurs na zrównoważoną mobilność. Bardzo cieszy nas udział w tym programie, który poprzez dotację do zakupu samochodu elektrycznego znacznie obniża koszt jego wynajmu długoterminowego, a tym samym otwiera drzwi dla naszych Klientów do zmiany samochodu spalinowego na elektryczny komentuje Rogier Klop dyrektor zarządzający LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o.o.

Leasingodawcy zainteresowani współpracą z BOŚ powinni wypełnić wniosek i przesłać go do banku drogą elektroniczną. Wniosek i inne dokumenty, jak i szczegóły na temat programu dostępne są na stronie: www.bosbank.pl/moj-elektryk.

ŹRÓDŁOBank Ochrony Środowiska