Do 8 proc. w skali roku na Koncie Mega Oszczędnościowym i lokacie mobilnej w Alior Banku

Alior Bank podniósł oprocentowanie produktów oszczędnościowych w złotych polskich dla klientów indywidualnych. Zmiana stawek dotyczy Konta Mega Oszczędnościowego, lokat standardowych i na nowe środki oraz lokaty mobilnej.

– Podjęliśmy decyzję o podwyżce oprocentowania naszych najpopularniejszych ofert depozytowych. W ramach 29. edycji promocji Konta Mega Oszczędnościowego klienci mogą otrzymać oprocentowanie premiowe 8 proc. w skali roku. Zwiększamy również oprocentowanie lokat terminowych w złotych w ramach oferty na nowe środki oraz lokat standardowych. Świętując milion użytkowników aplikacji Alior Mobile, podnosimy jednocześnie stałe oprocentowanie lokaty mobilnej do 8 proc. w skali roku – mówi Małgorzata Tomasikiewicz, dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych w Alior Banku.

10 listopada br. rozpoczęła się 29. edycja promocji Konta Mega Oszczędnościowego, która potrwa do 14 grudnia br. Klienci mają możliwość uzyskania oprocentowania premiowego w wysokości 8 proc. w skali roku lub oprocentowania promocyjnego w wysokości 4 proc. w skali roku. W obydwu przypadkach dotyczy to nowych środków w złotych do maksymalnej kwoty 400 tys. zł. Premiowe lub promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 3 miesiące od zaksięgowania pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe. Warunkiem uzyskania oprocentowania premiowego 8 proc. w skali roku jest zapewnienie miesięcznych wpływów na konto osobiste w Alior Banku w wysokości 2 tys. zł z dowolnego konta w innym banku. W przypadku braku takiego wpływu klient otrzyma oprocentowanie promocyjne w wysokości 4 proc. w skali roku. Atutem oferty pozostają nielimitowane i darmowe przelewy środków na konto osobiste w Alior Banku.

Od 10 listopada br. wzrosło również oprocentowanie lokat terminowych w Alior Banku. Stałe oprocentowanie depozytów na nowe środki w złotych wynosi obecnie 6,5 proc. w skali roku na 92 dni oraz 7 proc. w skali roku na 182 dni. W ramach tej oferty bank nie ogranicza górnej kwoty nowych środków, ani liczby możliwych do otwarcia lokat. Minimalna kwota każdej lokaty terminowej w złotych w Alior Banku wynosi 1 tys. zł.

Na początku listopada br. liczba użytkowników aplikacji mobilnej Alior Mobile przekroczyła 1 milion. Z tej okazji Alior Bank podniósł także stałe oprocentowanie 100-dniowej lokaty mobilnej. Wynosi ono obecnie 8 proc. w skali roku i jest stałe. Oferta adresowana jest do nowych użytkowników aplikacji Alior Mobile, którzy 31 października br. posiadali konto osobiste lub oszczędnościowe w Alior Banku (w złotych) oraz wyrazili odpowiednie zgody marketingowe. Klient może otworzyć jedną taką lokatę z maksymalną kwotą 50 tys. zł. Dodatkowo użytkownicy aplikacji Alior Mobile oraz bankowości internetowej Alior Online będą mogli otworzyć lokatę na 4 miesiące ze stałym oprocentowaniem 4 proc. w skali roku na maksymalną kwotę 50 tys. zł.

W przypadku lokat standardowych w złotych o 0,5 proc. wzrosło stałe oprocentowanie 3- i 6-miesięcznych lokat terminowych i wynosi obecnie odpowiednio: 2 proc. i 3 proc. w skali roku.

Więcej informacji oraz regulamin promocji Konta Mega Oszczędnościowego znajdują się na stronie internetowej Alior Banku.

ŹRÓDŁOAlior Bank