Dobry Start 300+ z Bankiem Pekao S.A. oraz atrakcyjne promocje dla dzieci

Z początkiem lipca rozpoczęło się przyjmowanie wniosków w ramach programu Dobry Start 300+ na rok szkolny 2023/2024. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Klienci Banku Pekao S.A. mogą wygodnie zawnioskować o dofinansowanie wyprawki szkolnej, korzystając z bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. Podobnie jak w ubiegłym roku, świadczenia są dostępne również dla obywateli Ukrainy.

Program Dobry Start wspiera około 4,4 mln uczniów w Polsce. Jest to jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł, które obejmuje każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20 roku życia (a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia), bez względu na dochód rodzinny. Wnioski o świadczenie będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 roku wyłącznie drogą elektroniczną. Ponadto na podstawie art. 26 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, świadczenie przysługuje również osobom pochodzącym z tego państwa, które posiadają PESEL.

Wnioskowanie w Banku Pekao S.A. o świadczenie Dobry Start 300+ jest bardzo proste: wystarczy zalogować się na swoje konto w serwisie Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay i złożyć wniosek online, bez wychodzenia z domu. Zajmuje to kilka minut. Następnie, po weryfikacji wniosku przez ZUS i pozytywnej decyzji, klient otrzymuje na adres e-mail informacje o przyznaniu świadczenia. Dalsze statusy wniosku można sprawdzić poprzez PUE ZUS. Wypłata świadczenia następuje w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Bank Pekao wspiera także rodzinne bankowanie. Przy okazji składania wniosku o 300+ rodzice mogą podczas wakacji założyć swoim pociechom konta osobiste, które do 26 roku życia prowadzone są bez opłat (konto, obsługa karty do konta i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą). Bank Pekao oferuje rodzicom nową promocję, w której na start dzieci mogą otrzymać 100 zł. Promocja trwa do 16 sierpnia br. i obejmuje wszystkie dzieci – od najmłodszych, aż do tych, które wkraczają w dorosłość. Nagrodę, na Konto Przekorzystne dziecka, bank wypłaci do 15 października br.

Obok finansowej nagrody, założenie konta dziecku, to także dobra okazja do odkrywania przez nie świata finansów i gospodarowania zebranymi środkami finansowymi. Nad całością działań dziecka w trakcie zleceń i wypłat, kontrolę sprawuje opiekun w Panelu rodzica.

– Nasza nowa promocja dla dzieci i młodzieży to nie tylko możliwość założenia konta, ale także szansa na wspaniałą przygodę z oszczędzaniem – mówi Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A. W Banku Pekao wierzymy, że warto kształtować zdrowe nawyki finansowe już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego chcemy nagrodzić młodych za zaangażowanie w oszczędzanie, tworząc wyjątkową ofertę promocyjną, która wzmocni świadomość finansową i nauczy zarządzać pieniędzmi w przyszłości. Przygotowaliśmy specjalne warunki dla każdej z grup wiekowych, aby oferta była jak najbardziej dostosowana do potrzeb i możliwości naszych młodych klientów – dodaje.

Kolejną atrakcyjną promocją proponowaną przez Bank Pekao jest możliwość założenia konta oszczędnościowego Mój Skarb z oprocentowaniem aż 7 proc. w skali roku przez 6 miesięcy do salda 5000 zł. Oferta jest dostępna do 16 sierpnia 2023 r.

Więcej na temat świadczenia Dobry Start 300+ oraz oferowanych promocji dla dzieci można znaleźć na stronach Banku Pekao:

https://www.pekao.com.pl/o-banku/stopka/program-dobry-start.html

https://www.pekao.com.pl/o-banku/stopka/program-dobry-start-ua.html

www.pekao.com.pl/promocje-dla-dzieci

ŹRÓDŁOBank Pekao