Euronet podwaja liczbę uruchamianych sezonowo bankomatów

Euronet Polska już po raz 11 otworzył sezon letni, rozmieszczając w najpopularniejszych lokalizacjach wypoczynkowych w Polsce tzw. bankomaty sezonowe. Zainstalowanych zostanie łącznie około 80 urządzeń, czyli dwa razy więcej niż w ubiegłego lata. Tym samym Euronet utrzymuje pozycję lidera pod względem posiadanej sieci bankomatów. Obecnie zarządza już co czwartym bankomatem w Polsce.

– W latach ubiegłych obserwowaliśmy istotny wzrost zainteresowania bankomatami instalowanymi sezonowo w miejscowościach turystycznych. Dlatego, z myślą o zbliżających się wakacjach planujemy łącznie instalację około 80 urządzeń – mówi Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Bankomaty należące do sieci Euronet staną w tym roku we wszystkich dotychczasowych lokalizacjach. Do listy miejscowości wypoczynkowych, w których pojawiają się bankomaty sezonowe Euronet, dołączą m.in: Charzykowy, Chłopy, Dębki, Gąsawa, Gąski, Jantar, Karwia, Kąty Rybackie, Koronowo, Kuźnica, Łukęcin, Pogorzelica, Szymbark, Trzęsacz oraz Białogóra. Będzie można z nich korzystać do połowy września.

Podczas tegorocznych wakacji Euronet zaplanował zwiększenie liczby instalacji bankomatów sezonowych w popularnych wśród amatorów turystyki pieszej miasteczkach górskich. – Z naszych obserwacji wynika, że istnieje zapotrzebowanie na gotówkę wśród osób, które odpoczywają w polskich górach. Wewnętrzne analizy danych z ubiegłych lat pokazują, że właśnie tam średnia wysokość pojedynczej wypłaty jest najwyższa w stosunku do kurortów nadmorskich czy Warmii i Mazur. Dlatego też w tym roku zadbaliśmy o to, by turyści odwiedzający południe kraju z jeszcze większą łatwością mogli korzystać z bankomatów sezonowych Euronet – dodaje Ewa Miziołek.

Urządzenia instalowane tymczasowo nie różnią się od znanych już klientom urządzeń, a wypłata środków odbywa się na takich samych zasadach jak w przypadku bankomatów zainstalowanych na stałe (całorocznych). Euronet Polska za dokonanie transakcji nie pobiera żadnej dodatkowej opłaty od klienta.

Euronet jest największym w Polsce niezależnym operatorem bankomatów oraz wpłato-bankomatów. Na terenie kraju obecnie zarządza łącznie ponad 6000 urządzeń. Pełna lista lokalizacji stałych oraz tych które w połowie czerwca zostaną tymczasowo zainstalowane w turystycznych miejscowościach, dostępna jest na stronie Euronet Polska.

źródło: Euronet