Gra Igrzyska Talentów od Fundacji Alior Banku wprowadzi najmłodszych do świata finansów

Czym jest inflacja? Czym się różni lokata od pożyczki? Czy pieniądze powinny stanowić cel w życiu czy pomagać w realizacji pasji? Tego dowiedzą się najmłodsi podczas rozgrywki Igrzysk Talentów od Fundacji Alior Banku.

Igrzyska Talentów to planszowa gra ekonomiczna stworzona przez Fundację Alior Banku. Jest ona przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych od dziesiątego roku życia. W myśl zasady, że najlepsze rezultaty w edukacji osiąga się przez połączenie nauki z zabawą, powstał pomysł gry planszowej, która w przystępny i zrozumiały sposób przybliży dzieciom zagadnienia finansowe.

– Edukacja finansowa najmłodszych jest bardzo ważnym elementem ich kształcenia. Może to być zabawa, czy tradycyjna skarbonka, do której trafiają drobne oszczędności. Rodzice coraz częściej zauważają, że zrozumienie podstawowych pojęć związanych z pieniędzmi pozwala ich dzieciom na sprawniejsze posługiwanie się nimi w późniejszym czasie. Z kolei dzieci, które zdobywają wiedzę na ten temat, stają się świadome, że mądre zarządzanie pieniędzmi umożliwia realizację celów, spełnianie marzeń oraz pokonywanie kolejnych wyzwań na ścieżce rozwoju. Dzięki grze Igrzyska Talentów chcemy zainteresować je światem finansów, a jednocześnie pokazać, że nauka może być fascynującą i kreatywną przygodą – mówi Jacek Polańczyk, wiceprezes zarządu z Alior Banku.

Rozgrywka trwa około godziny i jest przeznaczona dla dwóch do pięciu graczy. Mają oni możliwość wcielić się w jedną z pięciu postaci – optymistycznego Piesława, odważnego Koteusza, spokojnej Szczurelii, sprytnego Lisomira czy gotowego na przygody Ptaszysława. Uczestnicy wkroczą na trzy ścieżki rozwoju, a w czasie zawodów będą musieli umiejętnie korzystać ze swoich talentów i dokonywać trafnych wyborów, także tych finansowych.

Igrzyska Talentów stworzyli pracownicy Fundacji Alior Banku przy współpracy z ekspertami z Wydziału Zarządzania UW i agencji kreatywnej. Gra jest dystrybuowana bezpłatnie od początku czerwca do wybranych szkół i innych placówek oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych, a także do świetlic środowiskowych.

ŹRÓDŁOAlior Bank