Grunt to dobry bank dla rolnika – nowa oferta PKO Banku Polskiego dla rolników

  • PKO Bank Polski oferuje rolnikom pożyczkę na dowolny cel do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń i konto bez opłat przez 2 lata.
  • Harmonogram spłat pożyczki jest dostosowany do specyfiki produkcji rolnej, z możliwością skorzystania nawet z 6-miesięcznej karencji w spłacie.
  • PKO Bank Polski wpiera rolników w finansowaniu bieżących potrzeb i rozwoju ich gospodarstw.

PKO Bank Polski wprowadza do swojej oferty pożyczkę dla rolników na dowolny cel, do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń. Harmonogram spłat jest dostosowany do specyfiki produkcji rolnej. W przypadku produkcji rolnych o długich cyklach produkcyjnych klient może skorzystać z 6-miesięcznej karencji w spłacie. Bank proponuje rolnikom także konto bezpłatne przez 2 lata. W ten sposób PKO Bank Polski wspiera rolników w finansowaniu bieżących potrzeb, rozwoju gospodarstw i zarządzaniu finansami.

– Rolnictwo to jeden ze strategicznych sektorów polskiej gospodarki, który zapewnia Polakom bezpieczeństwo żywnościowe. Wobec aktualnych wyzwań stojących przed rolnikami wynikających m.in. z rosnących kosztów produkcji, zmian klimatycznych i założeń Zielonego Ładu, naszym priorytetem staje się zapewnienie rolnikom szerokiego dostępu do finansowania inwestycji i bieżących potrzeb. Pozwoli to rolnikom na dalszy rozwój ich gospodarstw poprzez automatyzację i wprowadzanie nowoczesnych technologii – mówi Paweł Gruza, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami Zarządu.

Elastyczne finansowanie dostosowane do produkcji rolnej

Rolnik może otrzymać pożyczkę do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń, nawet na 5 lat. W przypadku przedstawienia zabezpieczeń rzeczowych, kwota pożyczki może wzrosnąć do 500 tys. zł. Co ważne, istnieje możliwość indywidualnego dostosowania harmonogramu spłaty rat do specyfiki produkcji rolnej. Pożyczkę można otrzymać w prosty sposób, bez zbędnych formalności, a pieniądze przeznaczyć na dowolny cel np. na zakup nawozów, środków ochrony roślin, materiału siewnego czy paliwa – bez okazywania faktur.

Bezpłatne konto rolnicze z dostępem do ARiMR

PKO Bank Polski oferuje rolnikom także konto. Klient, który je otworzy, nie poniesie żadnych kosztów prowadzenia, jak również obsługi karty debetowej przez dwa lata, bez żadnych dodatkowych warunków. Do zarządzania kontem służy zarówno aplikacja IKO jak i serwis internetowy iPKO. Dla posiadaczy tego konta wpłaty gotówki w złotych w oddziałach PKO Banku Polskiego są bezpłatne. Prowadzenie konta rolniczego może być bezpłatne także po dwóch latach. Wystarczy, jeśli na konto będzie wpływać min. 2 tys. miesięcznie – w przeciwnym razie opłata wyniesie 12 zł miesięcznie. Bank wprowadził także udogodnienie dla klientów, którzy załatwiają swoje sprawy urzędowe w ARiMR – teraz mogą przejść do Platformy Usług Elektronicznych ARiMR z serwisu iPKO.
Wraz z kontem klienci otrzymują dostęp do najpopularniejszej aplikacji bankowej w Polsce, z szerokim wachlarzem funkcji. W IKO można sprawdzić m.in. saldo i historię rachunku, zlecić przelew na numer rachunku bankowego do dowolnego odbiorcy, spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, założyć lokatę, doładować telefon na kartę czy zapłacić za przejazd autostradą. Za pomocą IKO klient może także zweryfikować tożsamość dzwoniącego do niego pracownika PKO Banku Polskiego.

– Chcemy być doradcą i partnerem finansowym dla rolników, którzy cenią tradycję, a jednocześnie śmiało patrzą w przyszłość. Dlatego stawiamy na nowoczesne i cyfrowe narzędzia zarządzania finansami, ułatwiające codzienną pracę każdego rolnika i przedsiębiorcy. Jestem przekonany, że staniemy się bankiem pierwszego wyboru dla rolników, dzięki naszej konkurencyjnej ofercie, lokalnej obecności na terenie całego kraju i profesjonalnym doradcom – podkreśla Paweł Gruza, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami Zarządu.

Nowości uzupełniają ofertę PKO Banku Polskiego dla rolników, którą bank planuje systematycznie rozwijać. W jej skład wchodzą także inne rodzaje kredytów, takie jak: kredyt inwestycyjny na finansowanie zakupów związanych z rozbudową i modernizacją gospodarstwa, udzielany nawet na 20 lat, z możliwością sfinansowania 90% wartości przedsięwzięcia; kredyt w rachunku bez zabezpieczeń nawet do 300 tys. zł czy pożyczka na start dla rozpoczynających działalność rolniczą.
Rolnicy mogą także skorzystać z leasingu maszyn, urządzeń i wyposażenia budynków inwentarskich w ramach oferty PKO Leasing. Leasing i pożyczka maszyn rolniczych dają możliwość sfinansowania 100% wartości przedmiotu nawet do 10 lat. System spłaty rat dostosowany jest do cyklu produkcyjnego gospodarstwa (raty miesięczne, kwartalne, półroczne oraz harmonogramy sezonowe).
Nowej ofercie dla rolników będzie towarzyszyć kampania w mediach pod hasłem „Z gruntu korzystna pożyczka dla rolnika”, wsparta działaniami sponsorskimi i rozłożona w czasie na kolejne miesiące 2023 r. Na początek w internecie i prasie, a od marca ruszy kampania telewizyjna.
Więcej informacji https://www.pkobp.pl/rolnicy/
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski